Kouzla s očními stíny

Kouzla s očními stíny

Jestli má žena krásné oči, tak je chce zdůraznit, jestliže jim ale k dokonalosti něco chybí, určitě se bude snažit, aby tento nedostatek vylepšila. Již od dávných dob používali ženy různé barvičky. Nejprve byly čistě přírodní, k tomu jim posloužil uhel a nebo rostlinná barviva, pak už ale přišli na řadu různé další přípravky. Dnes je nabídka opravdu velmi široká, někdy si třeba ani nemůžete vybrat...

Oči zvětšíte tak, že budete používat stíny různých světlých barev. Používáním kombinace světlých a tmavých odstínů tak, aby světlejší byl vždy blíže k oku. Nikdy však nedotahujte tmavou barvu až k obočí.

Jak oddálit oči nalíčením?

Prostor mezi očima by měl být tak velký, aby byl alespoň tak velký jako vaše oko. Prostor mezi očima prosvětlíte pokud, budete používat světlejší oční stíny do vnitřních koutků očí, tmavé stíny naneste do vnějšího koutku očí a lehce přetáhněte linii oka.

Pokud se budete líčit tužkou či tekutou oční linkou přetáhněte linku malinko za vnější linii, ve vnitřním koutku oka začněte naopak kreslit linku nejlépe půl milimetru za místem, kde začínají růst řasy.
Oči přiblížíte pomocí opačných triků než pro oddalování očí. Pokud budete používat tmavší stíny ve vnitřních koutcích očí, zajisté se vám to povede. Jestliže spojíte horní a dolní víčko tmavým stínem či oční linkou; orámujete tím oči, uzavřete a přiblížíte.

Řasy zdůrazněte více u vnitřního koutku oka a také linku posuňte blíže ke středu obličeje. Obočí lehce dokreslíte blíže k sobě tužkou nebo stínem pomocí štětečku.
Vše, co zesvětlíte, více vystoupí do popředí a bude vypadat širší. Co ztmavíte, tak jakoby zapadne, ustoupí do pozadí a bude vypadat kratší. Pokud změníte jednu linii, změní se i linie vůči ní kolmá. Například prosvětlení středu obličeje obličej vystoupí.

Abyste správně zvolila odstín očních stínů, musíte vzít v úvahu:
Barvu očí – jestli totiž zvolíte stíny v barvě očí, tak nemůžete sáhnout vedle. Kontrastní podklad oči maximálně zvýrazní.
Věk – velmi mladé slečny si mohou dovolit experimentovat a použít prakticky všechny barvy. Starší dámy musí volit stíny neutrálních barev. Avšak ne moc vyzývavé, ale také ne moc tmavé. Rozhodně se vyvarujete černé a červené barvě, i kdyby to byl sebevětší hit.
Roční období – v zimě a na podzim se většinou používají tmavší odstíny, ale na jaře a v létě barvy světlé a jakoby plné radosti a života.
Denní doba – pro denní make-up a zvláště pro make-up do kanceláře se více hodní co nejpřirozenější odstíny. Večer můžete použít i výraznější barvy.
Barva pleti – pokud máte opálenou pleť, tak se světlé či béžové odstíny mohou velmi jednoduše ztratit.
Oblečení a doplňky – oční stíny by měly být s nimi v souladu, měly by být sladěné nebo naopak být v kontrastu.