Krása pramení zevnitř...

Krása pramení zevnitř...

Mnohým se při této větě vybaví krása duševní, či intelektuální. Nepopírám, že tato složka osobnosti je stěžejním pilířem člověka, pojďme se však nyní pobavit spíše o trumfech, jež třímá každá žena, která se chce líbit a je jen na ní, do jaké míry se její klenoty budou blýskat.

Konec metaforám, pojďme se bavit o zdravých vlasech a pleti.

Mnozí lidé žijí v domnění, že jen kvalitní kosmetické produkty jim mohou zajistit krásu. Tyto přípravky sice dokáží někdy i hotová kouzla, nicméně nenahradí plně látky, kterými naše tělo zásobuje pokožku zevnitř.

Proto zejména tak často omílaný životní styl je základem toho, aby se každá žena cítila opravdu hezky.

Ptáte se, co mám konkrétně na mysli tímto správným životním stylem? V otázkách hezké pleti, vlasů a nehtů to znamená především dostatek spánku, tekutin a vitamínů.

Dospělý člověk by měl v průměru naspat okolo osmi hodin denně a vypít postupně nejlépe tři litry tekutin. Dodržením těchto zásad bude vaše pleť dostatečně hydratovaná, vlasy se nebudou tolik lámat a vysušovat. Kvalitní spánek vám pak ušetří ranní šok při pohledu do zrcadla. Právě naopak - vaše pokožka bude odpočatá, růžovoučká a najednou i to vrabčí hnízdo, co míváte ráno na hlavě bude vypadat tak nějak lépe. Důležitou věcí, na kterou se nesmí zapomínat je pravidelné čištění pleti před spaním. Nejste-li na to doposud zvyklá, udělejte si z toho svůj osobní rituál, který můžete umístit v pořadníku večerních činností třeba hned za čištěním zubů. Vatový tampónek navlhčíte trochou čistící pleťové vody nebo mléka a krouživými pohyby jemně čistíte pleť, při čemž cítíte příjemný chladivý pocit, který vás zbavuje nejen nečistot zanesených v pleti, ale také celodenního shonu a stresu.

A když se pak podíváte na ušpiněný tampón, budete ráda, že jste se té nečistoty zbavila.

dívka a nebePřed ulehnutím do peřin si ještě pročesejte vlasy kvalitním kartáčem, díky čemuž se alespoň částečně zbavíte prachu a zbytků tužidel, které by vaše vlasy v noci jen zbytečně zatěžovaly. Záměrně jsem zmínila „kvalitní kartáč“. Kvalitní - protože tahle věcička má nesmírný vliv na kondici vašich vlasů, kartáč – protože pro ošetření vlasů je jednoznačně vhodnější kartáč než hřeben, což věděli už naši předkové. Dokladem toho jsou různé historické kousky vyrobené z exotických dřev či štětin. Máte-li doma kovový kartáč, pak bych Vám doporučila se jej co nejrychleji zbavit. Tento „pomocník“ totiž způsobí seřezání ochranné vrstvy vlasů, které pak budou náchylné k lámání a dalšímu mechanickému poškození. Taktéž plastové kartáče a hřebeny mohou mít podobný negativní dopad. Nejvhodnější je proto používání přírodních materiálů, které budou k vašim vlasům šetrné. Jedná se zejména o již výše zmiňované štětinové kartáče. Jsou sice dražší než běžná klasika, nicméně vaše vlasy je budou milovat.

Další a snad nejpodstatnější věcí pro dosažení kýžené krásy je psychická pohoda. Znáte to, když se vám v práci nedaří, tlačí vás čas nebo vás štve partner, vaše pleť o tom vypoví své. Vysoušení, pupínky, červenání – to vše vzniká hlavně důsledkem stresu a na tohle jsou všechny rady krátké. Když má člověk trable, ani kvalitní kosmetika nepomůže. Co Vám mohu poradit? Snad jen, zkuste se nad to povznést, udělejte si čas jen na sebe, zkuste na chvíli vypnout a relaxujte. Vaše tělo se vám za to odmění. Chcete být přece šik!