Krásná, zdravá a fit díky lymfatické masáži

Krásná, zdravá a fit díky lymfatické masáži

Nejste ve své kůži? Potřebujete si oddechnout a odreagovat se od běžného denního shonu? Trápí vás nadbytečné kilogramy a celulitida? Pleť vypadá nezdravě a jste často nemocná? Vaše tělo je možná zaplaveno spoustou toxinů, bakterií a odpadních látek, kterých se právě díky lymfatické masáži můžete příjemným způsobem zbavit a zároveň dopřát vašemu organizmu celkové ozdravení a úžasnou regeneraci. Tato zdraví prospěšná masáž je totiž založena na jemném masírování lymfatických cest, které napomáhá odtoku přebytečné vody a toxických látek z těla.

Lymfatický systém tvoří významnou součást systému imunitního a jeho nejdůležitější funkcí je sběr a odplavování škodlivin z tělesných tkání. Na rozdíl od  krevního oběhu však není pohyb lymfy v mízních cévách a uzlinách nijak stimulován. Za jakékoliv její proudění odpovídají pouze stahy mízovodů způsobené tlakem svalstva a podkožního vaziva při tělesném pohybu. Jeho nedostatek spojený se stresem či jednostrannou zátěží je pak nejčastější příčinou hromadění toxinů v organizmu. Následkem je potom především únava, oslabení imunitního sytému, otoky nebo celulitida.

Lymfatická masáž byla poprvé veřejnosti představena v roce 1936 na mezinárodní výstavě zdraví a krásy v Paříži. Od té doby k tradiční manuální technice přibyla i přístrojová lymfatická masáž, která pracuje s postupující tlakovou vlnou. Pro přístrojovou masáž se užívá speciálních návleků, které jsou v předem naprogramovaných intervalech napouštěny vzduchem. Tak je vytvářen postupující tlak nahrazující činnost svalstva. Účinky se dostavují již po první proceduře. Znatelně se zmenšuje objem stehen, boků a pasu, navíc masáž blahodárně působí na žilní systém nohou. Ke zmírnění celulitidy je však potřeba alespoň deseti návštěv.

Manuální masáž je založena na jemné hmatové technice a využívá fyziologických poznatků o mízním systému. Jedná se o velmi příjemnou proceduru, která skvěle regeneruje organizmus, zejména po fyzické zátěži. Blahodárně působí na pleť, předchází tvorbě akné, vrásek a obecně zlepšuje stav pokožky celého těla. Významná je v boji proti nadbytečným kilogramům, otokům, křečím, bolestem hlavy, páteře či svalů. Působí také preventivně proti infekčním onemocněním a alergiím, protože výrazně zlepšuje stav imunitního systému.

Účinky lymfatické masáže se zvyšují v kombinaci s kryoterapií (léčba mrazem), především chceme-li se co nejefektivněji zbavit podkožního tuku a celulitidy.