Krásné oči bez vrásek

Krásné oči bez vrásek

Oční okolí je velmi citlivá oblast, svojí strukturou je nejjemnější. Obsahuje velmi málo elastinu, tukové tkáně a má tenká kolagenová vlákna. Díky mimice jsou oční víčka stále v aktivním pohybu. Velmi negativní vliv na citlivé oční partie má také vnější prostředí – slunce, suchý vzduch z topení, vítr. V důsledku toho se na pleti předčasně objevují první známky stárnutí – nejdříve mimické vrásky, suché vrásky, časem jsou vrásky stále výraznější, objevují se váčky pod očima, tmavé kruhy, otoky a začervenání.

Pro oční okolí je vhodné používat pouze speciální přípravky, které jsou vyvinuty pro citlivé oční partie. Obsahují velmi málo konzervačních a parfemovaných látek. Kosmetické přípravky se nanáší prstem, jemně se vklepávají z vnější části obličeje směrem do středu.

Voda hraje důležitou roli při udržování pružnosti kůže, dodržování správného pitného režimu je tedy pro pleť nezbytné. Během odstraňování očního make-upu je vhodné vyhýbat se natahování jemné kůže kolem očí. Čemu je dobré se vyhýbat je nikotin – ten ucpává cévy v obličeji a pod očima. Ucpané cévy mají dále za následek špatné vstřebávání živin, což vede k úbytku kolagenových vláken. Také dostatečná ochrana před slunečním zářením by se neměla podcenit, oči je důležité chránit slunečními brýlemi. Nadměrným sluněním pleť rychleji stárne, tvoří se více vrásek, ultrafialové záření způsobuje na pleti pigmentové skvrny.

Oči jsou většinou první, čeho si při kontaktu s druhým člověkem všimneme. Odráží se v nich nálada a emoce. Praví se, že vrásky ukazují životní zkušenosti, ale když se k nim přidají oteklé oči či kruhy pod očima, obličej bude působit smutným, unaveným pohledem, někdy i přidá na věku… Z toho vyplývá, že oční okolí vyžaduje velmi speciální péči.