Krk a dekolt

Krk a dekolt

Skoro každého v souvislosti s krásou napadne jedna otázka: Které tři partie pokožky prozradí věk, protože jsou zvláště náchylné k tvorbě vrásek?

Asi hned si vzpomenete na oční okolí, o němž jste četli v časopisech, dál zřejmě přidáte ruce (hřbet ruky), a do třetice je to přední strana krku. Kůže v těchto místech je tenčí, s nepatrnou vrstvou podkožního tuku i vaziva.

Krku a dekoltu věnujte nejméně stejnou péči jako obličeji. To znamená, že tyto partie nejen odlíčíte, ale i na ně nanesete pleťový krém stejně jako na obličej. Používejte přípravky s dostatečným obsahem živin a tuku. Krém opatrně vklepávejte do pokožky a dbejte na to, abyste nevytahovaly kůži. Nanášejte je od brady dolů, tím také zamezíte tomu, aby se vám tvořila dvojitá brada. Myslete na to, abyste během dne držely krk pokud možno zpříma a nesvěšovaly hlavu. Špatným držením hlavy se na krku mohou vytvořit vrásky již v raném věku.

Krku a dekoltu dopřejte také pleťovou masku, kterou můžete vyrobit, nebo ji zakoupit u kosmetičky, a pokud jde o zklidňující, nebo napínací, neotálejte. Aplikujte nejen na obličej, ale i na krk a dekolt silnější vrstvu a nechte působit půl hodiny a potom smyjte vlažnou vodou či opláchněte heřmánkovým odvarem a naneste hojivou emulzi nebo krém s vitamínem E. Večer pak použijte na krk a dekolt odličovací ubrousky nebo pleťové mléko a pleťovou vodu bez alkoholu, které odstraní nečistoty. Pokožka bude hebká a svěží.

Problémem bývají akné nebo vřídky v dekoltu a na zádech. V žádném případě je nevymačkávejte, protože můžete pokožku podráždit i lehce poranit a následky mohou vyústit v záněty nebo jizvy. Kosmetička vám pomůže zbavit se těchto problémů:

Pokožku dekoltu nebo zad napaří, pak ji přes čistý plátěný ubrousek vyčistí a provede peeling buď chemický, nebo s abrazivními částečkami. Pak přiloží na tyto partie pleťovou masku s vysoce účinnými látkami pro stimulaci a aktivaci látkové výměny pokožky a pro povzbuzení jejích dalších funkcí. Po jejím působení pleť umyje a nanese podle typu pleti krém.

Nezapomínejte ani na vitamíny pro krásu A, C a E, které chrání pokožku před předčasnou tvorbou vrásek zevnitř. Vitamin A a jeho provitamin betakaroten působí na hebkost kůže, vitamin C je antioxidant a ovlivňuje vitalitu pleti.

Nejen vitamíny, pleťové masky a dobré držení hlavy přispějí k hezkému krku či dekoltu, ale samozřejmě i dobrý spánek. Méně podkládejte hlavu polštářem a spěte raději na zádech než na boku, aby se dekolt nevlnil do vrásek. Nezapomínejte ani na cviky na protažení ramen či prsních svalů, občas přidejte stoj na hlavě nebo svíčku.

Pár užitečných rad:

  • pleťové masky na krk a dekolt, nanášejte na očištěnou pokožku, nechte 20 minut působit, a pak smyjte vlažnou vodou
  • pro mastnou a kombinovanou pleť – lžičku mletých ovesných vloček smíchejte s nastrouhaným jablkem
  • pro každý typ pleti – nastrouhejte jednu hrušku a smíchejte s tvarohem a žloutkem
  • nastrouhanou mrkev smíchejte s několika kapkami citronu nebo melounu, okurky či jablka
  • vymačkejte šťávu z hroznového vína a potřete jí obličej i krk
  • krk i dekolt potřete šlehačkou, nechte 10 minut působit a poté smyjte