Kterou barvu vlasů si vybrat?

Kterou barvu vlasů si vybrat?

Barva vlasů je základem image každého člověka. Pokud vás omrzela vaše přírodní barva, nebo pokud máte barvené vlasy, ale cítíte, že už to potřebuje změnu, nebojte se a jděte do toho. Rozhodně není pravda, že každému sluší všechno. Každý je jiný typ, a tudíž každému sluší něco jiného. Záleží na tom, jakou máte barvu pleti, jakou máte barvu očí atd.
Podle čtyř základních typů se dá určit, která barva bude slušet právě vám.


Jarní typ

„Jarní typy“ mají velmi světlou pleť, která působí velmi něžně, porcelánově. Padnou jim světlebéžové, broskvové, medové barvy. V žádném případě se k nim nehodí výrazné barvy. U vlasů je to stejné. Přírodně světlé vlasy obohaťte o medové pramínky. V každém případě zůstaňte u světlých barev. Červené, zrzavé ani jiné tmavé odstíny, jako je například hnědá nebo černá radši nezkoušejte. Tmavé barvy se vám nehodí k pleti.

Letní typ

Pleť letního typu působí chladným dojmem. Na tváře si klidně dejte červenou, ale u vlasů na to raději zapomeňte. Stejně tak i na měděné, zlaté nebo hodně tmavě hnědé odstíny. Plavá barva, stříbrné tóny nebo světle hnědá – to jsou barvy přesně pro vás. Zkuste jednu z nich a budete vypadat skvěle.

Podzimní typ

Pleť s jemným nádechem do žluta nebo s barvou slonové kosti. To přesně je podzimní typ. Vaše pleť je sice barevně poměrně stejnoměrná, ale vlastníte ještě nápadné pihy. K těm neodmyslitelně patří zrzavá barva. To však neznamená, že jiné barvy vám nebudou slušet. Klidně sáhněte i po rudých, hnědých, oříškových nebo zlatavých odstínech. Dokonce i oranžovou barvu si můžete dovolit. Vyvarujte se kombinacím s blond odstíny. Vaše barva vlasů by měla působit přirozeným dojmem, ale může být i malinko výraznější.

Zimní typ

Bílá nebo olivová barva pleti je typická pro zimu. Jinak je tento typ tmavý, a tak si může dovolit téměř každou tmavou barvu. Tmavě hnědé, ale i černé a modročerné barvy vám sluší. Pokud chcete experimentovat, sáhněte po červených, fialových nebo červenofialových odstínech. Borůvka nebo ostružina jsou přesně pro vás. To se však nedá říct o blond odstínech. Této barvě se raději vyhněte. Ani klasický melír není nic pro vás.