Kůže na rukou a nehty

Kůže na rukou a nehty

Pokožka na rukou stárne rychleji než na ostatních částech těla. Je totiž neustále vystavována světlu, klimatickým změnám, omýváním vodou a dalším nepříznivým faktorům, jako jsou prací či čistící přípravky,  ale ovlivňuje také kouření, alkohol, přesolená strava a stres.

Ruce okamžitě prozradí, jak se o ně kdo stará. Vypovídají o stálé péči, ale i o nedbalosti. Čím více jsou ruce vystaveny náporu, tím větší pozornost bychom jim měli věnovat. Zvláště když z nějakých důvodů nemůžeme při práci používat gumové rukavice. Velkým nepřítelem kůže rukou i nehtů jsou čistící a prací prostředky. Silně odmašťují a vysuší rohovinu pokožky i nehtů. Po každém kontaktu rukou s mýdlem nebo saponátem bychom si měli pokožku na rukou i nehty hned ošetřit ochraným krémem na ruce. Pokožce rukou prospívá, když ji občas dopřejeme zábalovou masku. Může to být pleťová maska, která se aplikuje na suchou pleť, ale již existují speciální masky na ošetření rukou, dnes již běžně k dostání u většiny prodejců kosmetiky . Pěkné a mladistvé ruce vyžadují pevný stisk a svaly, jež získáme pravidelným cvičením. I muži by měli pečovat o svoje ruce a nehty.  Péče o ruce, stejně tak i o celé tělo je důsledkem výchovy,  je vhodné  vést k dostatečné péči také děti.

Na nehty působí nejen vnější vlivy, ale i strava, proto doporučuji mléko a mléčné výrobky, droždí, sóju, ryby, zeleninu, avokádo a vitamin H. Pokud má někdo nehty zbarvené, může si je vybělit citronem. Pěstěné nehty dodají každému šarm. Mohou prozradit hodně věcí o nás, např. něco o naší osobnosti a často i o věku. Při potížích s oslabením nehtů bychom se měli poradit s odborníkem – manikérkou, která nám doporučí různé přípravky na jejich ošetření. Přípravky pečují o oslabené nehty a chrání je, stimulují jejich přirozenou regeneraci.

Nehtová kůžička by se nikdy neměla zastřihovat, ale pouze se manikúrní tyčinkou zatlačovat. Doporučeno je 1 – 2x denně nehty kartáčovat, kartáček zbaví nehty zrohovatělé kůže a nečistot. Při pilování nehtů nikdy neodpilovávejte jejich rohy, protože ty posilují strukturu nehtu a zamezují jejich zarůstání. Nehty pouze pilujte a vybírejte vhodné pilníky.

Pro zvýšení kvality nehtů si je můžeme nechat v nehtovém studiu odborně ošetřit, opilovat a vyleštit včelím voskem, aby získaly přirozený lesk.  Nechtová studia nabízejí klasickou manikúru, ale i přírodní manikúru. Poradí vám výrobky pro domácí péči o nehty a pokožku rukou. Poskytnou vám i speciální ošetření rukou. V obou případech se směs výživných látek vtlačí do kůže. Po kúrách budete mít ruce hebké. Nejlepší je, když navštívíte  nehtové studio zvláště po zimě a v létě.

Přírodní nehty necháváme bez jakékoliv ochranné báze. Může být výživná nebo regenerační s kalciem a proteiny. Jsou-li špičky nehtů lámavé, aplikujeme výživný lak a mírně špičky lakem přetáhneme přes volný okraj.
Nehty jsou citlivé. Změny na nehtech mohou být způsobeny sportem, infekcí, plísněmi, bakteriemi, hormonálními léky. Mnohá vnitřní onemocnění se mohou projevit změnami na nehtech, objevují se drážky a jamky, bílé a barevné skvrny. Pro mnoho žen znamenají lámavé, natržené a rozštěpené nehty na rukou každodenní trápení. Proto se s těmito problémy můžeme svěřit manikérce nebo nehtové designérce, které je pomohou vyřešit.
Přírodní nehty by měly být vždy dobře upravené, spíše kratší.  Předpokladem krásných a zdravých nehtů je pravidelná péče.