Leštění a lakování nehtů

Leštění a lakování nehtů

V poslední době jde opět do mody leštění nehtů. Provádí se hrubou stranou leštícího polštářku, nejprve povrch nehtu srovnáte, a pak ho hladkou stranou leštítka vyleštíte. Na leštění nehtů, zabrušování do žádaného tvaru a na odstraňování zbytků rozpuštěné kůžičky jsou dnes k dispozici též elektrické strojky s různými výměnnými nástavci. Lakování nehtů stále nevychází z módy. Zdobení či lakování nehtů čelí v poslední době velké oblibě. Lakování nehtům neškodí, ale odlakování ano, pokud používáte nevhodný odlakovač. Správný odlakovač by měl obsahovat co nejméně acetonu, protože ten nehtovou ploténku silně odmašťuje a vysušuje.

Před lakováním mají být nehty suché, jinak lak praská. Pokud chcete, aby vám lak dlouho vydržel, tak byste měla nanášet postupně několik slabých různých vrstev. První je vrstva podkladového rychleschnoucího bezbarvého laku, kterým můžete potřít i volný konec nehtu zespodu. Nedrží se pak pod nehtem nečistota. Pokud se vám nehty lámou a jsou měkké, měl by pod touto vrstvou být ještě speciální ztužovací lak. Pak teprve nanášejte krycí lak a asi po pěti minutách naneste ještě jednu vrstvu stejného laku. Tato vrstva musí schnout asi 15 minut. Schnutí laku můžete urychlit zasychacím sprejem nebo ponořením prstů do ledově chladné vody.

Při lakování postupujte tak, že nejdříve nakreslíte podélnou čárku středem nehtu, pak teprve vyplníme strany. Na každý dotyk znovu nanášejte barvu laku štětečkem a znovu ho namáčejte... Přebytek laku ze štětečku odstraníte tak, že ho otřete o vnitřní hrdlo lahvičky. Na pěkně tvarované nehty nanášejte lak po celé ploše. Pokud máte široké, okrouhlé nebo čtyřhranné nehty, docílíte lepšího vzhledu tím, že po stranách nehtů vynecháme nenalakované proužky.

Ve zdobení nehtů se meze nekladou. Nehty se dají zdobit tím, že se do zasychajícího laku vtiskávají různé lesklé napodobeniny drahokamů, proužky, tečky, hvězdičky, kytičky, kolečka a jiné zajímavé tvary. Tyto různé „tvary“ se mohou také nalepovat až na povrch laku po zaschnutí. Nalakované nehty se také mohou zdobit kresbou, to tak, že na ně nanášíte různobarevné laky pomocí stříkaček podobných injekčním stříkačkám. Tímto způsobem se mohou na nehtech vytvořit různé obrázky.

Poslední dobou jsou v módě nejen běžné odstíny laků na nehty, kterými jsou třeba růžová či červená se třpytivými efekty, ale také obrovská škála barev bez třpytivých efektů. V poslední době jsou barvy velmi oblíbené – od bíle, přes žlutou, zelenou, modrou a až k černé. Tím můžete docílit velmi zajímavých celkových efektů, pokud si ale vhodně zvolíte barvu k vašemu oblečení a k líčení.