Líčení podle světových vizážistů

Líčení podle světových vizážistů

Chcete být okouzlující, jako světové topmodelky?  Nechte se inspirovat triky a tipy slavných vizážistů, kteří líčí modelky nejznámějších módních domů světa.

Vizážistka Gucci Westman, kterou si vybrala pro své modelky společnost Lancôme, zvolila pro tuto sezónu porcelánový vzhled pleti. Také pro rty zvolila pouze bezbarvý lesk. Ovšem oči zvýraznila dokonale. Třpytivé červené stíny, doplněné o bronzovou a zlatou barvu uprostřed víčka. Oči tak výrazně nalíčila, že nepoužila ani řasenku

Zářivě růžový vzhled diamantu si zvolila Susan Sterling, která pracuje pro značku Chanel. Pro oči, tváře a rty vybrala romantickou růžovofialovou barvu. A protože toto líčení působí velmi jemně, pro zvýraznění očí použila umělé řasy a černou tužku na orámování.

Společnost Dior si vybrala Pati Dubroff, která se pustila do kontrastu. Ledově nalíčené oči a rudé rty. Tento vzhled působí velmi luxusním dojmem. V kontrastu ke světle nalíčeným očím je i zvýrazněné obočí pomocí tužky.

Opačně se rozhodl Thibault Vabre a Clarins. Zde vládne rovnováha. Rubínově rudé rty a jemné orámované oči cihlovou barvou. K dokonalosti už jen stačí mít perfektně matný make-up.

Tajemný vzhled pro letošní rok zvolil Nicolas Degennes a Givenchy. Očí s kouřovým nádechem dosáhnete, pokud tužku povedete těsně kolem řas. Poté na celé horní víčko naneste stíny v odstínu námořnické modré.

Neváhejte je rozetřít až k obočí. Pro svůdnost použijte ještě umělé řasy.

A ještě několik tipů, jak postupovat, pokud jsou vaše oči unavené a zarudlé.

Malé oči zvětšíte opticky pomocí světlých barev a perleti. Můžete zkusit i světlou tužku, kterou nanesete na vnitřní okraj víček.

Šedou či hnědou barvou stínů zamaskujete příliš zapadlá víčka. A to tak, že vystínujete jen oblouk nad víčky.

Opačný případ, čili vystouplé oči zakryjete, pokud nanesete tmavší stíny na horní víčka a vnější okraje očí orámujete též tmavší oční tužkou.

Jestliže nechcete, aby pozornost upoutávaly vrásky kolem očí, rozhodně nepoužívejte třpytivé stíny, ale matné stíny v neutrálních barvách, jako je béžová, hnědá či šedá.

Povislé oční koutky zakryjete zvýrazněním horních víček. Spodní víčka neličte. Vhodné jsou i tekuté linky. Ty namalujte tak, že se od vnitřní části budou zesilovat a na konci víčka je mírně zvedněte nahoru.

Pomocí světlé tužky na oči zmírníte zarudnutí očí. Tužku naneste na vnitřní okraj dolních víček a na horní víčka neneste jemně kouřový odstín.