Líčení rtů

Líčení rtů

Rty se mají lesknout, mají mít pěknou barvu a hezký tvar. Naučte se rámovat rty konturovací tužkou nebo štětečkem a najděte si tón, který je buď trochu tmavší, nebo světlejší než barva rtěnky. Tato kombinace poskytuje čistší, pěstěnější a svěžejší vzhled, než když použijete jen rtěnku. Abyste měla jistější tahy, opřete si loket pravé ruky o stůl a ruku použijte jako páku. Nejdřív tužkou orámujte spodní ret. Postupujete od středu k pravému koutku a pak od středu k levému. Potom použijte barvu – naneste ji štětečkem nebo přímo rtěnkou. Oprava rtů se vždycky nepodaří, změny jsou velmi zřetelné, zejména pokud rtěnka začne ztrácet svoji intenzitu. Tady připisuji pár rad:

Příliš velké rty

Obtáhněte přirozený obrys rtů z vnitřní strany přirozeným odstínem, přestože barva vaší rtěnky je jiná. Neutrální tón bude vypadat přirozeněji. Pak naneste na rty tmavší matnou barvu, která absorbuje světlo a neodráží je, ústa se tak zdají menší. Odpoutejte pozornost od rtů tím, že vyplníte jejich nově vzniklý tvar neutrální tužkou, a věnujte svoji pozornost očím.

Příliš plné rty

Vyhněte se jasným, lesklým nebo intenzivním barvám. Rtěnku použijte jen v rámci přirozené linie rtů, obrys rtů proveďte stejným odstínem. Pokud uděláte chybu, odstraňte linku čistícím krémem pomocí vatového tamponu a naneste oční korektor. Pak začněte znovu.

Příliš úzké rty

Použijte tupější tužku na rty, sledujte jí vnější okraje rtů, přesně kopírujte jejich přirozený tvar a pak naneste tmavší tón. Do středu spodního rtu aplikujte zlaté nebo stříbrné třpytky, abyste mu dodala na plnosti. Světlé a lesklé barvy vytvářejí vzhled plnějších rtů, vyhněte se příliš tmavým a příliš matným barvám.

Nerovnoměrné zabarvení

Nestejnoměrně zabarvené rty vyrovnejte trochou make-upu. Obtáhněte okraj rtů konturovací tužkou, pak štětečkem naneste tmavší odstín tam, kde jsou rty světlejší, a naopak světlejší odstín tam, kde jsou tmavší. Jemně rty stiskněte, aby se barva rovnoměrně rozptýlila.

Péče o rty ve starším věku

Jak žena stárne, pleť postupně přichází o svoje funkce zejména rychle ztrácí vlhkost. S postupem času jsou rty tenčí a světlejší. Pro jejich nalíčení je absolutně nezbytná konturovací tužka, protože vytváří voskovou bariéru, která udržuje rtěnku na místě a zabraňuje jejímu rozpíjení do jemných vrásek v okolí rtů. Najděte si odstín, který odpovídá přirozenému zabarvení vašich rtů, a použijte rtěnku s delší trvanlivostí.

  • protože rty neobsahují žádný melanin, potřebují ochranu proti slunečnímu záření. Takže když jste na slunci, chraňte rty krémem s UV filtrem.
  • abyste dosáhla měkké a přesné linky a zabránila rozpíjení rtěnky, aniž použijete tužku, namočte vatový tampónek do tekutého make-upu nebo korektoru a přetřete jím pleť nad namalovanými rty.
  • po konturování použijte tužku i na vybarvení rtů a teprve pak naneste rtěnku. Tím se barva konturovací tužky sjednotí a po jídle vám nezůstane na rtech pouze obrys provedený tužkou.
  • chcete-li se dostat ke zbytkům rtěnky v tyčince, použijte štěteček. Umožní vám nejméně dvacet dalších aplikací.
  • jestli spěcháte, tak stačí když vetřete rtěnku do rtů prostředníčkem. Mírně nerovný okraj vypadá přirozeněji, a proto zapomeňte na konturovací tužku.