Líčíme se na léto

Líčíme se na léto

Pomalu nám nastávají letní dny provázené sluncem a také horkem. Mnoho žen, v tuhle dobu řeší dilema, jak se správně v teplých dnech nalíčit, aby make-up nepoškodil pot a aby stále vypadala svěže.

Barva pleti v létě je vždy o něco sytější než obvykle, a to i tehdy, když se intenzivně neopalujeme. Z toho také vyplývá potřeba přizpůsobit letní líčení nejen venkovním vyšším teplotám, ale i novému tónu pleti.

Letos bude – podle předních vizážistů letní make-up naladěn do lehkých přirozených tónů. V horkých dnech by měly ženy zapomenout na hutné nánosy krycího make-upu a měly by nechat svoji pleť odpočívat pod ochranou hydratačního krému a pokud je nezbytné make-up použít, měl by být v tekuté formě.

Mladší ženy si mohou dovolit použít na povinný ochranný pěstící základ nanést lehký poprašek pudru. Starší ročníky by se měly raději práškovému pudru vyhnout, protože ten má tendenci se vrstvit a usazovat v jemných vráskách, což na kráse nepřidá. Pro zralou pleť však existuje řada „letních“ krycích make-upů. Jejich úkolem je nejen pleť ochránit, ale také zahladit její případné defekty a barevně ji sladit.

Barevná typologie podle odborníků v současné době ztrácí svůj význam. Lepší je spolehnout se na vlastní pocity a vkus. Klidně tedy ženy mohou používat společně tak zvané teplé i studené barevné kombinace.

Při líčení očí stačí v létě jedna barva očních stínů, přednost letos mají barvy pastelové, tělové nebo s přídechem bronzu. Řasy vytvarujeme a zvýrazníme řasenkou. Pokud jsme zvyklé na oční linky, nemusíme je opouštět, ale kreslíme je co nejblíže řasám a jenom vlasově tenké, aby nenarušily přirozený vzhled obličeje.

Na lícní kosti použijeme tvářenku, jejíž odstín by měl být jen o jediný tón tmavší, než je barva make-upu a rtěnku můžeme zcela vypustit, stačí, když rty ošetříme leskem. Pokud se nechceme vzdát namalovaných rtů, pak by rtěnka měla být nenápadná. Pro léto jsou lesk i rtěnka doporučovány takové, které obsahují UV filtr.

Jednoduše shrnuto, celkový dojem nalíčení by měl představovat lehkost a vzdušnost. A pozor, ani to nejnáročnější a nejpůvabnější nalíčení nemůže potlačit nepříjemnou vůni potu. Není jistě třeba připomínat, že k létu patří zvýšená hygiena a používání deodorantů nebo antiperspirantů.