Lomi Lomi: masáž, která vás přenese na Havajské ostrovy

Lomi Lomi: masáž, která vás přenese na Havajské ostrovy

Představte si, že ležíte pod slunečníkem na překrásném pobřeží Havajských ostrovů, necháváte se unášet tamější nezaměnitelnou atmosférou a báječně při tom relaxujete. K tomu všemu si domyslete maséra, který vašemu tělu jemnými, a přesto účinnými, pohyby doplní energii a zároveň mu přinese celkové ozdravení. Věřte tomu nebo ne, ale podobně se budete cítit i na masérském lehátku při úžasné havajské masáži, kvůli které nemusíte nikam daleko cestovat.

Tradiční havajská masáž, zvaná Lomi Lomi, pochází skutečně přímo z Havajských ostrovů a základy její techniky jsou zakotveny v posvátném havajském tanci hula. Masáž totiž nevyužívá pouze pohybů masérových prstů a dlaní, ale jejím specifickým prvkem je masáž předloktími a lokty. Jedná se o velmi jemné a plynulé pohyby za doprovodu relaxační a harmonické hudby. Tento styl masírování je navíc šetrný i k samotnému masérovi, protože šetří jeho sílu a energii.

Unikátní havajská masáž je velmi úzce spojena také s tamější starou filozofií Huna, která z ní dělá ještě něco více než jen masáž. Pojem Huna lze volně přeložit jako tajemství nebo jako něco očím utajené, na první pohled neviditelné. Základním předpokladem této filozofie je hledání harmonie a lásky a můžeme ji chápat jako cestu do vlastních hlubin. Masáž se tak zaměřuje nejenom na fyzickou, ale i duševní pohodu.

Tato velmi příjemná procedura probíhá vleže, přičemž masér plynule střídá jemné tahy se silnějšími tlaky, a to v pravidelném rytmu. Při masáži celého těla se nejčastěji jako první masírují nohy, potom záda a nakonec hlava. Masírované plochy se vždy natírají speciálními exotickými oleji zahřátými na cca 45 ºC. Havajská masáž se tak stává také úžasnou aromaterapií, při které dochází k uvolnění mysli a k dokonalé relaxaci a regeneraci celého těla.

Její účinky na zdraví a lidskou psychiku jsou velmi pozoruhodné. Havajská masáž  výborně stimuluje lymfatický i oběhový systém. Tělo je tak detoxikováno a navíc je harmonizován i systém žilní a tepenný. Dále pomáhá odstraňovat blokády, svalovou bolest a napětí, zvyšuje pohybové schopnosti a odstraňuje bolesti páteře a kloubů. Výborně se osvědčila také při léčbě dýchacích a trávicích obtíží. Pomáhá léčit neurózy, migrény i nespavost, podporuje hubnutí a zlepšuje stav pokožky. Navíc navozuje pocit pohody a klidu, a je tedy určena také těm, kteří se chtějí odreagovat od denního shonu a navrátit svému tělu a mysli ztracenou harmonii a svěžest.