Lupy

Lupy

Lupy existují již odpradávna.  Lidská pokožka se každé čtyři týdny obnovuje a tím také vznikají šupinky, které jsou pouhým okem neviditelné. To, že někteří trpíme těmi klasickými lupy, kvůli kterým jsme ochotni investovat do drahých šamponů či zábalů, a někteří si obnovují pokožku nenápadně, záleží především na kvalitě kožního mazu. Tužší kožní maz zapříčiňuje spojování nepatrných šupinek na viditelné lupy, které nás pak dost často obtěžují na oděvu.

Jaké jsou tedy hlavní příčiny lupů?


Asi nejzásadnějším činitelem lupů je „genetická výbava“. Například kožní onemocnění, které ve většině případů podědíme po svých předcích. Další příčinou nepříjemných lupů je celkové zmnožení kvasinek a plísní v celém těle, tudíž i pokožka hlavy bude tímto trpět v podobě lupů.

Ve většině případů však s příčinami potíží s lupy můžeme bojovat. Lupům rozhodně neprospívá používání dráždivých nebo nevhodně zvolených vlasových přípravků. A důležitým bodem pro hlavu bez lupů je důkladné oplachování šamponu či kondicionéru.

Velký vliv na lupy má i psychické rozpoložení – stres a psychické vypětí rozhodně nepřispívá k pokožce bez lupů. K dosažení lepšího stavu pokožky hlavy můžeme přispět také tím, že budeme dbát na zdravou životosprávu – starat se o správné doplňování množství především vitaminů a minerálů v našem těle. Samozřejmě také dodržování pitného režimu.

Pokud jste již vyzkoušeli snad všechny možné kosmetické přípravky, které vás měly zbavit lupů a přesto se tak nestalo, zkuste použít recepty našich babiček a připravte si „protilupovou“ kúru doma sami.

Citronová šťáva:

1.    Z jednoho citronu vymačkáme šťávu a přecedíme ji přes sítko
2.    Vlijeme do jednoho litru vlažné převařené vody
3.    Po umytí tímto roztokem opláchneme hlavu, vysušíme a necháme uschnout na vzduchu.
Citron působí dobře i na lesk a celkovou výživu vlasů. Tudíž se tato kúra hodí i jako účinný kosmetický přípravek pro krásu vaší hřívy.

 

Přípravky na boj s lupy naleznete na A-cosmetics.cz