Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny

Dnes vás čeká opravdu něco speciálního! Společně se totiž podíváme na to, co to je a jak vlastně probíhá taková masáž lávovými kameny.

Pokud se rozhodnete absolvovat tuto masáž, vězte, že blahodárné síly horkých a drahých kamenů čerpali už staří Číňané, Indové, Tibeťané nebo dokonce severoameričtí Indiáni před pěti tisíci lety! A na co byste se měla připravit? Podívejme se například na jeden z mnoha druhů masáží - Mer & sens. Pod tímto názvem na vás čeká ošetření obličeje a těla horkými kameny z hlubin země a studenými z mořského dna. Ty vás nejen prohřejí ale i namasírují. Připravte se tedy na jedinečný zážitek!

Originální kůru Mer & sens tvoří celkem 42 čedičových kamenů různých velikostí a dva mořské kameny, které vás na závěr procedury mají za úkol „probudit“. Horké čedičové kameny se musejí nahřát na teplotu 50 až 60 stupňů, není se ale čeho bát! Na vašem těle boudou vyvolávat jen příjemné, hřejivé pocity. Tyto kameny udrží svou teplotu velmi dlouho a mají blahodárnou moc zbavit vaše tělo toxinů! Kameny by se na tělo ale neměly pouze volně pokládat! Zručný masér vás jimi bude ještě krouživými pohyby masírovat. Lávové kameny urazí po těle dlouho cestu. Alespoň dotknout by se měly většiny míst na vaší pokožce, obličej nevyjímaje!

Správně provedená masáž by vás měla dokonale uklidnit a zbavit stresu. Nezřídka rovněž ukolébá ke spánku. Může za to teplo i zručně vedené masážní hypnotizující tahy, které se opakují v pokojném, ale pravidelném rytmu.

Masér předtím, než na vás položí horké kameny, předpřipraví vaše tělo klasickou masáží. Tak se všechny vaše svaly uvolní a bez problému přijmou nahřáté lávové kameny.

Během procedury vás nejprve čeká masáž pokožky hlavy. Potom následuje zbytek těla. Některé kameny se kladou přímo na tělo a některé také pod tělo. Nemusíte se ale bát, že vás budou tlačit. Díky důkladné masáži tělo kameny bez problémů přijme a splyne s nimi. Na své si přijdou i nohy včetně chodidel! Nakonec dostanete malé kamínky do dlaní. Až potom ucítíte dokonalý pocit prohřátí.

A to pořád ještě není všechno! Čeká vás ještě péče o pleť. Dostane se vám masky z mořských řas. Mezitím stále působí lávové kameny. To už se ale blížíme ke konci. Připravte se na chladivé probuzení! Na řadu totiž přicházejí kameny ze dna moře nasycené minerály, mořskou solí a také řasami. I ty jsou plné magické síly, která tělo pomalu probere a poskytne mu životodárnou sílu. Váš organizmus, nyní dokonale odpočatý, je opět připraven k aktivitě.

Mimo masáže Mer & sens si můžete vychutnat i další formy masáží lávovými kameny. Všechny ale fungují na přibližně stejném principu. Vyzkoušejte třeba havajskou masáž lávovými kameny (hot stones). Ta se od Mer & sens liší absencí mořských chladivých kamenů. Za to se ale můžete těšit na aromatické oleje, které vám masér vetře do kůže. Tranquility stone masáž obsahuje spíše malé a méně nahřáté lávové kameny a také méně masáží. Můžete se ale těšit na celostní přístup. La stone therapy především prohřeje problematické svalové partie a očistí vaši mysl. Mnohem větší teploty, více masáže s kameny je to, co můžete od této masáže lávovými kameny očekávat.

Samozřejmě, že především závisí na tom, do kterého wellness centra zavítáte. Nicméně jakákoliv masáž lávovými kameny by stála za hřích, nemyslíte?