Maskujeme únavu!

Maskujeme únavu!

Také na vás občas dolehne únava po probdělé noci? Ráno se podíváte do zrcadla a se zděšením sledujete svoji mrtvolně bledou pleť, kruhy pod očima a červené skvrny po celé tváři? Žádné strachy, následky probdělé noci můžete snadno zamaskovat!

Tohle nedělejte!

Při líčení se nesnažte za každou cenu nanášet tmavé tóny! V této situaci pouze podtrhnou vaši únavu a mohlo by se lehce stát, že budete vypadat jako medvídek panda. Takže i když vám normálně kouřové líčení sluší, vsaďte tentokrát raději na světlé nebo perleťové barvy, které vaši pleť nádherně prozáří a dodají jí zdravý a přirozený vzhled.

 

Před líčením svůj obličej důkladně omyjte studenou vodou, což pomůže stimulovat krevní oběh ve tvářích. Jestli je vaše pleť i po opláchnutí neskutečně bledá, nebojte se ji lehce promasírovat buď speciálním peelingovým kartáčkem, nebo pouze prsty. Zbavit vás mrtvolného vzhledu mohou i rozjasňující podkladové krémy.

Opalte se!

Nebojte se využít samoopalovacích krémů či sprejů na obličej, které vaši pleť rozzáří jako nic jiného. Na unavenou pleť totiž žádný korektor neplatí tolik jako opálení. Můžete zkusit aplikovat také bronzer, který dodá vaší pleti rovněž opálený vzhled. Ale pozor! Make up je pro pleť velká zátěž, zvolte proto jen lehčí a pouze tehdy, když už vašim skvrnkám nepomůže ani korektor. Velice vhodné jsou rozjasňující přípravky.

Zakryjte, co můžete!

Pokud vás při pohledu do zrcadla vyděsily velké kruhy pod očima, neměla byste je maskovat korektorem hned. Nejprve se pokuste oči uklidnit vatovými tamponky namočenými v ledové minerálce, vychlazenými kolečky od okurek nebo speciálním zklidňujícím očním gelem. Teprve po pár minutách můžete bez obav nanášet oční korektor. Nanášejte ho spíše v menším množství a prsty ho pomalu vmasírujte do pokožky. Tento postup asi budete muset několikrát zopakovat, než se vám podaří zakrýt nechtěné ozdoby pod očima. I tady platí, že nic nepokazíte rozjasňujícími přípravky.

A co se rty?

Pokud jsou vaše rty mrtvolně bílé, musíte v nich rozproudit krev. To můžete udělat několika způsoby. Nejprve je několikrát pevně přitiskněte k sobě, můžete je zkusit lehce přejet kartáčkem na zuby, a když už nic nepomůže, můžete se do nich lehounce kousnout. Potom na ně naneste balzám, nejraději nějaký s léčivým účinkem. Rozhodně se vyvarujte neslíbatelným rtěnkám a rtěnkám tmavých odstínů.

A teď, když už víte jak zamaskovat vedlejší účinky, můžete s klidným svědomím vyrazit na party a protáhnout ji až do časných ranních hodin…