Máte citlivou vlasovou pokožku?

Máte citlivou vlasovou pokožku?

Podrážděná vlasová pokožka a pocit napětí jsou problémy, které se vyskytují stále častěji.

Je to důsledek vnitřních i vnějších negativních vlivů:

  • znečištění životního prostředí a intenzivní UV záření

  • suchý vzduch z topení

  • nedostačující péče o vlasovou pokožku

  • stres a nedostatek spánku

  • poruchy látkové výměny a hormonální hladiny

  • proces stárnutí

Důležitou roli však také hraje nedostatečná péče o vlasovou pokožku.

U citlivé pokožky je typické oslabení rohové vrstvy pokožky, která plní funkci přirozené ochranné bariéry. Další vrstvy pokožky, které leží pod ní (vrstva buněk světlých, zrnitých, ostatních a základních), jsou tak přímo vystaveny negativním vlivům z okolí. Tak dochází ke vzniku zánětů, zčervenání, dráždivému svědění a pocitu napětí vlasové pokožky.
Jen ten, kdo rozumí funkci pokožky (epidermis), může těmto škodlivým vlivům předejít.

Dermatologicky účinné přípravky proti podráždění vlasové pokožky
Zvláště po chemickém ošetření vlasů jako je barvení, melírování nebo trvalá nastává ideální čas pro použití přípravků Haar Therapie (vlasová kosmetika ALCINA).

Sensitiv šampon německé vlasové kosmetiky ALCINA obsahuje aloe vera - rostlinu, která dodává vlasům tolik potřebnou vlhkost při každém mytí. Účinný komplex s bisabololem a alantoinem zklidňuje podráždění vlasové pokožky a navozuje pocit uvolnění. Vlasům dodává hebkost a lesk. Šampon je určen pro každodenní použití.

Balzám na pokožku hlavy představuje speciální péči pro citlivou vlasovou pokožku a normální až narušené vlasy. Účinný komplex s bisabololem a alantoinem zklidňuje podráždění. Uvolňuje pocit napětí vlasové pokožky a optimálně ji hydratuje. Vhodná k aplikaci 1x týdnně.

Aloe vera - rostina, která je dnes v centru pozornosti kosmetického a lékařského průmyslu. Původně pochází ze suchých regionů a má obrovskou schopnost zadržovat vodu. Právě díky této vlastnosti má velký význam právě v péči o pleť a vlasy. Zmírňuje obtíže například při úpalu, kontaktních alergiích či neurodermatitidě. Vědci hovoří až o 160 různých účinných látkách, např. vitaminu C pro posílení obranyschopnosti, proteinech, které stimulují látkovou výměnu, či minerálních látkách a stopových prvcích (zinek, selen), které podporují regeneraci.