Medová masáž vyžene jedy z těla ven

Medová masáž vyžene jedy z těla ven

Med, sladká lahůdka a zároveň lék, vyráběný včelami z rostlinného nektaru, se v poslední době dostal z jídelního stolu do masérských studií téměř po celém světě. Medová masáž je velice účinná detoxikační a kosmetická metoda, která intenzivně revitalizuje celý organizmus a navrací mu ztracenou svěžest. Využívá účinků léčivých látek obsažených v medu, ke kterým patří především tzv. jednoduché cukry, fruktóza, glukóza a sacharóza. Náš organizmus je dokáže velmi dobře a rychle zpracovat, a proto představují okamžitý přísun energie. Med je také výborným zdrojem bílkovin, mnohých vitamínů a minerálů prospěšných pro naše zdraví.

Léčivé účinky medu byly lidem známy již odnepaměti. Využívali je staří Egypťané či Řekové, ale i mnohé další starověké národy. V Evropě byl dlouho používán jako sladidlo chudších vrstev, a to až do konce 17. století, kdy se cukr stal univerzálním sladidlem pro všechny a med tak výjimečnou pochoutkou. Medová masáž jako taková pochází ze slovanského prostředí, jedná se totiž o starou ruskou metodu léčitelství, která byla v posledních letech znovu rozvinuta.

Medová masáž trvá přibližně 20-60 minut a u zdravých lidí by se měla provádět alespoň jednou měsíčně, u nemocných jednou až dvakrát týdně. Před samotným masírováním je nutné provést test, nejlépe na zápěstí klienta, který zjistí, zda je alergický na med či nikoliv. Alergie je jedním z vážných důvodů, proč masáž rozhodně neprovádět. Poté masér nanese na záda masírovaného tenkou vrstvu medu, který by měl být co nejkvalitnější, tedy měl by obsahovat méně než 20% vody. Za pomoci tzv. pumpovacích pohybů rukou, založených na energii podtlaku, jsou pak z hloubi tkání i kostí vysávány nahromaděné usazeniny a toxiny. Masáž zároveň stimuluje nervový systém, krevní oběh a současně pečuje o pokožku. Ta je potom jemná a krásně provoněná.

Vzhledem k tomu, že med obnovuje detoxikační schopnost organizmu a výrazně jej oživuje, je proto medová masáž vhodná při léčbě civilizačních chorob, ke kterým patří obezita, migrény, alergie či chronický únavový syndrom. S úspěchem se podílí také při léčbě revmatických onemocnění, ženských problémů, nervových poruch všeho druhu, při potížích s krevním oběhem, zotavování z různých závažných chorob, při plísňových onemocněních, poruchách neplodnosti a také při ztrátě vitality a výkonnosti.

Člověk se po masáži cítí velmi příjemně a uvolněně. Med a vyplavené toxiny, které na pokožce ulpí, se na konci masírování obvykle stírají pouze mokrým ručníkem. Mýdlo se vůbec nedoporučuje, jelikož by mohlo narušit revitalizační procesy této výjimečné očistné kůry. Medová masáž je skutečné potěšení a doporučuji ji všem, kdo chtějí  být zdraví, krásní a mít radost ze života.