Mořská kosmetika

Mořská kosmetika

Moře je důležitým zdrojem elementů pro naše zdraví i krásu. Mořské řasy obsahují stopové prvky, aminokyseliny, proteiny a vitaminy důležité pro rovnováhu životních funkcí těla. Vnější účinky řas jsou stimulační, zpevňující, hydratační, vyrovnávací a detoxikační, zevnitř působí proti nedostatku organických složek nebo minerálů, stimulují metabolismus, posilují obranyschopnost a dodávají tělu energii.

Ještě nedávno se mořská kosmetika používala převážně profesionálně, ale dnes si můžete koupit mořskou sůl a dopřát si koupel doma. Když se naložíte do vody o teplotě 37-38°C s 300 g mořské soli a poté si dáte masáž problematických partií, zbavíte se tak celulitidy a to za krátkou dobu. Mořské řasy se často využívají k odstraňování celulitidy a ke korekci postavy.

Na pleť mají pozitivní úcinky masky a krémy s obsahem mořských řas, jež pomáhají regulovat látkovou výměnu a vytváří obranu proti negativnímu působení vnějšího okolí.

Mořská voda je nasycená solemi a její minerály intenzivně ozdravují a omlazují pleť a je důležité ji těmito minerály vyživovat pravidelně, aby měla všeho dostatek.

Hořčík

Nedostatek hořčíku způsobuje předčasné stárnutí pleti. Hořčík zvyšuje životaschopnost buněk.

Sodík

Sodík přispívá k průniku výživných látek do buněk.

Chlor

Spolu se sodíkem udržuje potřebnou vodní rovnováhu. Nedostatek vláhy způsobuje stárnutí pokožky.

Draslík

Působí na růst nových buněk, má protialergické úcinky a díky draslíku se užitečné látky do pleti lépe vstřebávají.

Železo

Podporuje tvorbu pigmentu a umožňuje pokožce dopravu kyslíku. Nedostatek železa způsobuje lámavé nehty, předčasně šedivé vlasy a dřívější únavu, čili předčasné stárnutí.

Vápník

Zpevňuje pojivové tkáně a rychleji se díky němu hojí rány. Také chrání pleť před infekcemi a vylučuje z těla toxiny.

Síra

Síra chrání pleť před záněty.

Brom

Působí jako uklidňující antiseptikum.

Křemík

Stimuluje růst vlasů a pomáhá obnovení pojivových tkání.

Fosfor

Fosfor je důležitý pro růst nehtů zubů a vlasů.

Jod

Nedostatek jodu způsobuje malátnost, padání vlasů, zhoršující se paměť nebo sníženou práceschopnost. Je totiž důležitý pro zrychlení organických procesů.

Zinek

Zinek působí proti stárnutí pleti a tvorbě lupů.

Kromě toho mořská kosmetika uklidňuje nervy a uvolňuje napětí.