Nádherné vlasy jako Čínské krásky

Nádherné vlasy jako Čínské krásky

Číňanky často mají překrásně husté a lesklé vlasy. Mají na to své receptury, podle kterých si můžete připravit prostředky na vlasy i vy. Číňanky si své vlasy odpradávna oplachovaly odvarem z heřmánku a chmele, jako to dělaly i Češky. Ovšem to není čínské tajemství. Pro krásné vlasy si připravte přípravek z jeřabin. Bobule jeřabin umelte a nechte 24 hodin odležet v ledničce. Po tři dny si pak touto směsí masírujte pokožku hlavy, poté smyjte vodou. Šampon již nepoužívejte.

Máte-li suché, lámavé vlasy a třepí se vám konečky, připravte si z jeřabin speciální masku. Smíchejte bobule s vyškvařeným neosoleným vepřovým sádlem a poduste, dokud se směs úplně nerozvaří. Poté ji rozmixujte, denně po dobu 14 dnů vtírejte do pokožky hlavy. Uchovávejte v ledničce v uzavřené nádobě.

Nebo vezměte 1 polévkovou lžíci rozdrcených jader vlašských ořechů, kterou zalijete sklenicí vody a povaříte přesně 7 minut. Takto získanou směs si vtírejte dva týdny do kořínků vlasů každý den.
Ztratily-li vaše vlasy lesk a sílu, pomůže vám jehličí z borovice. Připravte si odvar ze 4 polévkových lžic jehličí, které povaříte v litru vody po dobu 15 minut. Pak už jen přecedíte a vymačkáte a můžete používat. Prostě si tímto odvarem budete týden umývat hlavu. Pokud máte ráda šťávu z vymačkaných grapefruitů, je to skvělé pro vaše vlasy. Navíc, když si nasbíráte jadérka z grapefruitů (2 čajové lžičky), zalijete je 50 ml vody a necháte 24 hodin odstát a tento výluh si 3x denně budete vtírat do pokožky hlavy, tak posílíte růst vlasů.

Místo obvyklého šamponu si můžete zkusit umýt vlasy odvarem z violky trojbarevné. Připravíte ho takto: 50g listů a kvítků violky trojbarevné zalijte 500 ml chladné vody a přiveďte k varu. Vařte 7 minut. Půl hodiny nechte odstát a pak si s tímto odvarem myjte vlasy třikrát týdně po dobu jednoho měsíce.

Čínští lékaři jsou přesvědčení, že krása vlasů přímo závisí na tom, co a v jakém množství jíme. V našem jídelníčku by prý neměly chybět mořské řasy, med, zázvor nebo třeba sezamová semínka. Tyto produkty jsou bohaté na vitamíny, minerály a aktivní biolátky a tak blahodárně působí nejen na vlasy, ale na celý náš organismus. Dnes už je běžně k dostání sezamový olej, který se v Číně nazývá jako olej krásy. Používá se na zálivky salátů a při přípravě zeleninových jídel. Kromě toho je také účinný v boji proti vlasovým problémům. Určitě ho vyzkoušejte, pokud vás trápí suché, lámavé a vypadávající vlasy.

Číňané také věří, že hrací koule „či-gonk“ mohou každého člověka učinit šťastným a zdravým. Masáž dlaní těmito koulemi má na organismus tonizující vliv a pomáhá předcházet také řadě onemocnění. Kromě toho uklidňují nervovou soustavu, zbavují stresu a obnovují bioenergetický potenciál a napomáhají růstu vlasů. Vezměte si koule do ruky a 3 minuty koulejte po dlani. Snažte se aby se nesetkávaly, a dosáhnete vyrovnaného duševního rozpoložení. Budete zářit.