Nahé líčení aneb přirozený vzhled vede

Nahé líčení aneb přirozený vzhled vede

Nepotrpíte si na pestré a výrazné líčení, které v poslední době diktují módní trendy, a přesto chcete vypadat živě a rafinovaně? Zaměstnání nebo škola vám nedovoluje nápadný a křiklavý vzhled, ale naopak vyžaduje decentnost a střídmost? Právě pro vás je tu tzv. nahé líčení, které se díky svojí lehkosti a přirozenosti stalo hitem letních dnů, i když nosit ho samozřejmě můžete po celý rok. Velmi oblíbené je především u mladých dívek, ale stejně tak může zdůraznit krásu zralých žen.

Nahé líčení je typem nenápadného denního líčení, které je založeno na jemných barvách a na přirozenosti. Nevtíravým způsobem podtrhuje přednosti ženského obličeje, působí lehce a mladistvě. Při vytváření nahého vzhledu platí heslo čím méně, tím lépe a není žádný problém si jej za pomoci vhodné kosmetiky vykouzlit i doma před zrcadlem.

Základem nahého líčení je dojem zcela čisté, dokonalé a přirozené pleti. Prvním krokem je vytvoření podkladu pro make-up. Na vyčištěnou pleť naneseme hydratační krém či podkladovou bázi, aby se make-up následně dobře roztíral. Na nedokonalosti, ke kterým patří především různé flíčky, rozšířené žilky nebo kruhy pod očima, použijeme korektor, nejlépe tekutý, protože se dobře nanáší a lépe se pojí s make-upem. Volte pouze přirozené tóny a make-up nanášejte jemnými tahy prstů do ztracena. Pokud máte mastnější pleť, je dobré použít i pudr, jehož odstín by měl být jen o něco tmavší než odstín make-upu.

Dalším krokem je aplikace očních stínů a úprava řas a obočí. Stíny jsou nejvhodnější v jemném meruňkovém a růžovém tónu. Nejčastěji se oko líčí tak, že na spodní okraj horního víčka naneseme tmavší růžový odstín a odstín meruňkový rozetřeme po zbytku víčka směrem k obočí a do ztracena. Spodní linku můžeme vytvořit za pomoci světlého růžového odstínu. Pro přirozený vzhled řas je nejlepší hnědá řasenka, ale nic nezkazíte ani řasenkou černou. Při nanášení dávejte pozor, aby se řasy neslepily. Obočí je vhodné upravit za pomoci světle hnědé tužky nebo čirého gelu.

Posledním krokem je líčení rtů a nanesení tvářenky. Na rtěnku při nahém líčení zapomeňte, narušila by totiž přirozený vzhled vašeho obličeje. Nejlepší je na rty nanést pouze balzám nebo bezbarvý lesk. Tvářenka by měla být taktéž nenápadná, doporučuje se meruňkový nebo jemně růžový odstín. Aplikujte ji vždy jemně a do ztracena. Dávejte pozor, aby se nevytvořily fleky.

Nahé líčení je na světe a uznejte, že to není nic složitého.