Neodolatelná pokožka žen

Neodolatelná pokožka žen

Tělo a duše jsou nerozlučnou dvojkou. Kdo se svým tělem slušně zachází, pečuje zároveň i o své duševno. Dobře se cítit totiž znamená také mnohem spokojeněji žít. Závisí to na tom, zda jsme staršího či mladšího věku, jestli máme správné proporce či ne. Čím častěji dáváme našemu tělu šanci dobře se cítit, tím lépe se nám v životě daří.

Asi ne moc dobrým kamarádem každé z nás je zrcadlo, protože zkreslí skutečnost a ukáže nás jiné než ve skutečnosti vypadáme. Může nás ukazovat např. silnější, což vede k malicherným závěrům.

Každý by měl dbát o svoji pokožku. Kdo tak činní, dělá dobře. V dnešní době je pro většinu žen, dívek a slečen samozřejmostí jednou či dvakrát denně se osprchovat. Abychom pokožku šetřily, používáme sprchové preparáty velice opatrně. Kožní lékaři totiž tvrdí, že obrovský podíl na kožních problémech má nadměrné ošetřování pokožky a zbytečné experimentování. Například kapka sprchového gelu musí každému úplně stačit. Kdo se často sprchuje, nemusí pokaždé používat mýdlo, aby se nenarušil kyselý ochranný film pokožky.

Chcete-li denně posilovat svůj imunitní systém a cítit se svěží, měly byste střídat studenou a teplou sprchu. Zopakujte to třikrát po sobě a končete studenou. Výsledkem bude sametová pokožka a napnuté vazivo, protože se cévy rychle smrští a zase uvolní. Při večerní uvolňovací sprše necháme pomalu proudit horkou vodu na šíji. Je to centrální nervový bod. Studenou vodu nepouštějte, nejlepší je se neutírat a vlhké si lehnout do postele.

Brusné krémy, které zbaví pokožku odumřelých kožních šupinek, nepoužíváme příliš často. Pro ty, které pravidelně nesportují a nepotí se, jsou zbytečné. Pokud si každý den masírujete tělo kartáčem od hlavy až k patě, peeling můžete vynechat. Masírování opravdu dělá zázraky hned ráno, když vstanete, než se jdete osprchovat. Odstraní se tak odumřelé buňky, tělo se důkladně prokrví, pokožka zrůžoví a je překrásně hladká.

Potřebujete k tomu středně tvrdý kartáč na tělo a sisalový ručník. Tělo kartáčujeme zásadně směrem od srdce a začínáme od místa, které je od srdce nejdál – tedy od pravého chodidla. Poté nakartáčujeme celou nohu. To samé udělejte u levé nohy. Pak přichází na řadu zadeček, břicho a záda. Kartáčem přejíždějte krouživými pohyby směrem od srdce.

Potom přichází na řadu prsa a ramena, záda, kam až dosáhnete. Na závěr kartáčujte ruce. Celé kartáčování nesmí ale trvat déle než tři minuty.

Pokud tělo potřebuje přísun krému, musíte nejprve vyzkoušet. Pokud je kůže napnutá nebo dokonce suchá, nutně potřebuje přísun tuku a vlhkost. Nevypadá-li tak, stačí si s vlastními zásobami a nepotřebuje nic. Jaký krém použijete, záleží jen na vás. V každém případě je ale důležité, aby se regenerační přípravky dobře dostaly do pokožky. Lepší jsou nepříliš tekuté krémy nebo lotion, neboť je musíte do pokožky vtírat silou.

Rostlinné oleje se dobře vstřebávají do ještě vlhké pokožky. Kdo chodí pravidelně plavat, musí si pokožku chránit přípravky odolnými proti vodě.