Něžné pohlazení, aneb co dělat pro hebké ruce

Něžné pohlazení, aneb co dělat pro hebké ruce

Snad nejvíce namáhaná pokožka je ta na vašich rukou. Představte si, jakým vlivům je kůže v těchto místech vystavována. Při mytí nádobí či vytírání podlahy se dostává do kontaktu s různými saponáty a čistícími přípravky, při práci na zahrádce s hlínou a nečistotami. U spotu jako je cyklistika nebo běh je pokožka vysušována větrem a sluncem.

Kdyby se vašim rukám nedostávalo pravidelné péče, hodně by trpěly a bylo by to na nich taky již od pohledu znát. Proto hýčkejte svou kůži a budete se cítit jednoduše fajn.  V konečném důsledku to jistě ocení také partner anebo děti při vašem sametovém pohlazení.

Domácí práce k životu prostě patří, i když někdy můžete mít sto chutí s tím seknout, nakonec stejně vždycky skončíte s hadrem v ruce. Aby vaše ruce příliš netrpěly dlouhodobým stykem s vodou, používejte pracovní rukavice. Mnozí lidé se jich štítí nebo namítají, že se jim v nich zapařují ruce. Stále je to však menší zlo, než opakované namáčení pokožky v saponátech.

Když je úklid hotov a vy si můžete opět na chvíli vydechnout, zkuste nanést na ruce trochu hydratačního krému. Pohodlně se usaďte, položte si dlaně na kolena a užívejte si ten pocit, kdy se krém pomalu vpíjí do vyschlé kůže a ta se mění v hebkou a vláčnou. Krásně se tím odreagujete a zklidníte nejen podrážděnou kůži, ale i mysl.

I během týdne si občas zkuste vzpomenout na své ruce a dopřejte jim péči, kterou si bezesporu zaslouží.

Mějte na paměti, že při mytí rukou je nejlepší používat hydratační mýdlo, které kůži tolik nenamáhá jako mýdlo klasické. Zásadou je, mýt ruce sice pravidelně, za to ale krátce. To proto, aby nebyly odmašťujícím látkám ruce dlouho vystavovány, což by způsobilo vysušenou pleť.     

Ideální by bylo mít stále po ruce hydratační krém, který pomáhá udržovat přirozený film vaší pokožky. Můžete si jej  natřít si na ruce kdykoli si vzpomenete, i během dne. Není nad to zpříjemnit si například nudnou poradu v práci neviditelnou vrstvou voňavého krému.

Pokožka se regeneruje, odumírá a mění se. Ideálním způsobem, jak se zbavit odumřelých kožních buněk je peeling. V dnešní době je již na trhu mnoho přípravků, které vaše ruce náležitě ošetří. Skvěle může posloužit také náhražka v podobě hrsti mořské soli, po jejímž navlhčení vznikne kašovitá hmota, kterou si po dobu pěti minut masírujte ruce. Pak dobře opláchněte, nezapomeňte natřít krémem a heboučké ruce jsou na světě!