Odvážné štěstí přeje...

Odvážné štěstí přeje...

Ženám odvaha rozhodně nechybí. Kolem třiceti procent žen mezi osmnácti a pětačtyřiceti lety mění svůj vzhled různým barvením či tónováním vlasů. Někdo se spoléhá sám na sebe a barví si vlasy sám, jiný zase preferuje kadeřnické salóny. Pokud si ale barvíte vlasy sama a experimentujete s různými odstíny, měla byste si dávat pozor, abyste se při tak obrovské nabídce přípravků nepřehmátla. Hlavně ženy, které si chtějí vlasy nabarvit na delší dobu, měly by si zvolit pro aplikaci správný přípravek. Zkoušet něco tzv. na vlastní pěst se vyplatí jen tehdy, pokud máte zkušenosti se zacházením s barvicími přípravky a především víte, jaká barva se k vám skutečně hodí.

Množství tónovacích barvicích přípravků je celá škála, opravdu velké množství je zároveň matoucí. Ať už chcete s barvou vlasů provést cokoliv, nechte si opravdu na výběr čas. Čím má barva na vlasech vydržet déle, tím pečlivěji byste si měla přečíst návod k použití. Pokud po přečtení návodu přijdete na to, že si vůbec nevíte s aplikací rady, nestyďte se za to. Je mnohem lepší, když zajdete ke kadeřníkovi, než abyste riskovala, že budete pak vypadat otřesně a známí se vás budou ptát: „Jak to proboha vypadáš?“

Krátkodobé tónování, které se po několika umytích hlavy zase ztratí, přináší jen velmi malé riziko. K tomuto účelu existuje řada výrobků, od tónovacích tužidel, přes pěny až k balzámům. Ty zintenzívní přirozený barevný tón anebo mu dodají barevný nádech. Nedokáží však tmavé vlasy zesvětlit anebo způsobit absolutní změnu barvy. Neexperimentujte a raději se nesnažte pěnovým tužidlem změnit hnědé vlasy na blond nebo šedivé na tmavé. Hned jak vám vlasy uschnou, tak poznáte, že se vám to nepovedlo a mytí vlasů je pak nezbytností.

Tónovací přípravky, které můžete koupit ve formě pěny, krému či tekutého balzámu, vydrží asi šest až osm umytí hlavy. Dovolují lehkou modifikaci vlastní barvy vlasů (až o čtyři stupně tmavší než původní barva). Kromě toho dokážou zakrýt nejen první ojedinělé bílé vlasy, ale i lehké prošedivění. Čím déle necháte tónovací přípravek působit, tím je pak tón intenzivnější. Intenzivní nebo jemné tónovací přípravky, které můžete koupit hotové v lahvičkách, dózách nebo tubách, se musí po použití pořádně smýt.

Klasické barvy umožní velké barevné skoky, od bílé až po černou. Změna barvy je neodvolatelnou záležitostí, dokud vám vlasy jednoduše neodrostou. Jejich použití je komplikované, neboť při barvení je třeba smíchat barevnou hmotu a oxidační prostředek a striktně dodržet dobu působení. Jednodušší je, když si zajdete ke kadeřníkovi, který má s těmito barvami zkušenosti. Zkuste se alespoň poučit z tohoto:
Pravidlo číslo jedna – nikdy si nebarvěte vlasy před „trvalou“ nebo hned po ní. Vždycky raději dva nebo tři týdny počkejte, spíše ale měsíc.

Pravidlo číslo dvě – u barvených vlasů se musí kořínky asi po čtyřech až šesti týdnech dobarvit. Stále barvení ale může vaše vlasy poškodit. Proto si důkladně promyslete, zda raději použijete tónovací přípravek bez oxidačních prostředků anebo rostlinná barviva.