Péče o pleť také během noci

Péče o pleť také během noci

Myslíte si, že jste pro vzhled vaší pleti udělali všechno, když jí věnujete dostatečnou péči během dne? Zdá se vám zbytečné používat speciální noční přípravky? Chcete-li opravdu dělat pro svoji pleť to nejlepší, potom nemáte pravdu. Použitím denního krému také pro noční ošetření sice neuděláte zásadní chybu, ale také nedosáhnete žádných mimořádných výsledků.

Vaše pokožka se totiž v průběhu noci chová docela jinak, než ve dne, a proto také zasluhuje speciální noční péči. V noci totiž dochází k vylučování toxických látek, které se v ní nahromadily přes den a ještě se „opravují“ škody, které mohly ve dne vzniknout. Tomuto odpovídá složení nočních kosmetických přípravků. Mezi denními a nočními krémy proto nacházíme řadu podstatných rozdílů.

Denní krém je koncipován jako lehký přípravek, který se má rychle a snadno vstřebat, Má za úkol především chránit naši pokožku před škodlivými vlivy, kterými na ni působí okolní prostředí. Tato funkce je ale zcela nadbytečná u krému nočního. Ten je naopak hustší, má výživný účinek a také jinou koncentraci potřebných látek, kterými dodává pleti vše, aby si mohla dostatečně odpočinout a zregenerovat.

Pro zmírnění vzniku vrásek se například na noc používá krém s přídavkem vitamínu A. Mastná pleť se sklonem k ucpávání pórů zase potřebuje přípravek, který hydratuje, ale současně omezuje tvorbu kožního mazu. Vhodný je také přídavek výtažku z břízy bělokoré a keratinu. U starší pokožky, které již regenerace trvá déle a hůře se zbavuje nahromaděných toxinů, se osvědčuje krém s látkami, které neutralizují škodliviny a zpevňují strukturu. Tady by mohly pomoci výtažky z mořských řas, bambucké mléko, vitamín E a keratin.

Aby byla noční péče opravdu účinná, nezapomínejte ošetřovat pleť v okolí očí speciálně k tomuto účelu určenými krémy. V této oblasti je totiž pokožka velice citlivá a každý prohřešek je na ní hned vidět. Nikdy také nechoďte spát, aniž byste provedli důkladnou večerní očistu pleti.

Při výběru kosmetických přípravků berte vždy v potaz typ vaší pleti. Pro mastnou vybírejte takové, které mají matující účinek a pro suchou či stárnoucí zase krémy, které dodávají hydrataci a případně obsahují i podíl kosmetických olejů.