Péče o prodloužené vlasy

Péče o prodloužené vlasy

Prodloužené vlasy jsou v dnešní době hodně moderní a stále více žen si nechává své vlasy prodlužovat. O prodloužené vlasy ale musíte pečovat trochu jinak než o své vlastní. Zde je několik zásad pro péči o prodloužené vlasy.

Česání
Na prodloužené vlasy jsou speciální kartáče. Kartáč by měl být široký s měkkými štětinami, aby vlasy nevytahal ze spojů a nevytrhával vlastní vlasy. Při česání se doporučuje vlasy přidržet, nejdříve česat konečky, poté střední část a nakonec vlasy u kořínků. Vlasy by se měly česat pravidelně.

Mytí
Pro mytí prodloužených vlasů jsou speciální šampony. Vlasy by měly být před mytím rozčesané. Poté vlasy namočte a jemně, krouživými pohyby naneste šampon od kořínků ke konečkům. Šampon důkladně opláchněte. Prodloužené vlasy se prvních 48 hodin nesmějí umývat, aby se spoje usadily.

Sušení a fénování
Po umytí mokré vlasy jemně vysušte ručníkem. V žádném případě vlasy nedrhněte! Poté můžete vlasy nechat volně uschnout nebo vysušit fénem. Doporučuje se nižší teplota. Suché vlasy můžete vyžehlit. Pokud máte vlasy kudrnaté nefénujte je ani nečešte. Vlasy nechte pouze volně uschnout. Zachováte tak pravidelnou vlnitost.

Koupání s prodlouženými vlasy
Před koupáním si vlasy stáhněte nebo je spleťte do copu. Poté mokré vlasy opatrně vysušte ručníkem.

Spánek s prodlouženými vlasy
Stejně jako u koupání vlasy stáhněte nebo spleťte do copu. Zabráníte tím tvorbě případných uzlíků. Nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy

Barvení prodlouženích vlasů
Tato procedura se nedoporučuje provádět doma, protože byste si mohla vlasy poškodit. Nechte to raději na odbornících.

Ošetřování vlasů
Pokud se Vám vlasy třepí nebo vysušují, použijte speciální přípravky na prodloužené vlasy. Prodávají se různé přípravky jako masky nebo balzámy.

V prvních dnech mohou některé prameny vypadat. Tyto prameny uschovejte a nechte si je aplikovat při další návštěvě svého kadeřníka. Záleží na Vás, jak dobře se budete o své prodloužené vlasy starat. Některé ženy dokáží své prodloužené vlasy udržet v dobrém stavu i několik let.