Péče o ruce

Péče o ruce

Nejen nehty, ale i celé ruce jsou ozdobou a vizitkou dnešních moderních žen ale  také mužů. Pro muže jsou pěstěné ruce a nehty kvalitou navíc, kterou ocení nejen v  běžném pracovním životě. Nejedné ženě padne první pohled při setkání s cizím mužem - právě na jeho ruce! Pro ženy se zase pěstěné a krásné ruce stávají neodmyslitelnou záležitostí, která podtrhuje jejich celkovou krásu.

Ne nadarmo se však říká, že podle rukou se dá velmi lehce odhadnout náš pravý věk. Nevím zda-li je to s podivem, nebo obdivem – ale skutečně to funguje. Naše hvězdy, či jak se dneska používá oblíbené rčení VIP, věnují svému celkovému omlazování veškeré své finance a čas. Omlazení doslova od hlavy po paty. Je pravda že od vlasů počínaje po paty chodidel konče se můžou celí znovu omladit,  jen ty ruce zrenovovat těmito způsoby skutečně  nelze. Zvláštní, že ještě nikdo u nás ani v cizině, ani v celém světě na nějaký výměnný způsob kůže na rukou nepřišel. Nikdo doposud nevymyslel způsob bezproblémového stáhnutí zestárlé kůže na rukou a navléknutí kůže mladistvé a neopotřebované. Nikdo dosud nevymyslel nové kožní implantáty – jakoby rukavice, které by jsme si prostě v určitém věku a jejich opotřebení stáhli a natáhli krásné, mladé,nové, neopotřebované.

Ze své zkušenosti vím, že pokožka na rukou trpí z celé pokožky,která naše tělo pokrývá, vlastně nejvíc. Nejen že jsou trvale celosezóně vystaveny vlivům počasí, ale tato část těla přijde nejvíc do styku s veškerými chemikáliemi, které jsme nuceny (ale i nuceni) každodenně používat abychom vůbec mohli existovat. Chlorovanou vodou - kterou ráno jako první pouštíme na naše ruce počínaje a Jarem,který používáme večer na nádobí – třeba konče.

Ruce, které potřebujeme nejen k dennodennímu životu ale samozřejmě i v pracovním procesu si můžeme ošetřovat různými krémy. Na dnešním trhu je jich vskutku nepočítaně. Různé kosmetické firmy nabízejí velmi širokou škálu ošetřujících krému, pleťových mlék a jiných přípravků  na ruce.

Jsou však krémy, které sice mají ten nejlepší vliv na poškozenou pokožku na rukou, ale mají tak silnou mastnou konzistenci, že jsou takřka nepoužitelné. Kdo z nás si může dovolit s namazat ruce a pár hodin je nechat úplně nečinné, aby se mastný krém dostatečně vsáknul a mohl působit? Nikdo.

Samozřejmě záleží jen na naší kůži s kterým krémem si padneme tak zvaně do noty. Doporučí-li vám někdo dle něj absolutně „výborný“ krém na ruce a vy po jeho použití dostanete nejen alergickou reakci, ale s rukama posetýma rudými pupínky nemůžete dělat vlastně vůbec nic,  nezbývá, než aby jste pár krémů vyzkoušeli na sobě sami. Vlastní zkušenost Vás i v této části péče o vaše tělo skutečně dobře poučí a navede vás tím správným směrem jak o své ruce pečovat. Samozřejmě pokud dostanete informace o tom daném krému od více než dvou lidí – stojí za to krém vyzkoušet i na sobě.

Naše ruce trpí také velmi v zimním období pokud si je venku nechráníme a nenosíme-li rukavice. Kůže jakoby uschne, nadělají se na ní suché šupiny a cestičky mnohdy praskající do krve připomínají vyschlou Saharu. Také chemické čistící prostředky, pokud nepoužijeme rukavice, dovedou s kůží na rukou udělat divy.

Ruka s lístkyOsvědčený recept našich babiček - použít domácí sádlo (samozřejmě bez soli a škvarků) je výborný nápad, ale leda tak, že po nanesení sádla večer zůstanete až do rána sedět v křesle s rukama nataženýma a nehybnýma. Dát ruce pokryté sádlem pod peřinu a v klidu spát – to nedoporučuji. Možnost celonočního sezení v křesle by tak byla příjemně přijatelná pouze tehdy, když bychom si namazali pár krajíců chleba se sádlem a tentokrát i se škvarky a celou dlouhou noc chleba jemně a opatrně  brali do namazaných rukou a ukusovali a ukusovali. No ale to by sice rukám prospělo, ale naši dietologové by nám  značně, právem spílali. Měli bychom sice ručičky jak novorozeně, ale kila navíc by naší kráse ať již ženské či mužské, rozhodně nepřidaly.

Takže se radši vrátíme k osvědčeným krémům. Jak jsem se již zmínila každá rada drahá a nejlepší je  vlastní vyzkoušení. Protože následující krém mi doporučilo více jak 4 uživatelů z 5, i já jsem si krém na ruce Collagen Elastin + glycerin zakoupila. Je určený na suché a popraskané ruce stojí kolem 27,-Kč 100 ml. Elastin zvláčňuje pokožku rukou a vrací jí pružnost, Collagen vyživuje i nehtová lůžka, zabraňuje lámavosti nehtů a tvorbě záděr – nezanechává stopy mastnosty, vstřebá se během pár vteřin.

Je to již pár let, co jsem s ním byla navýsost spokojena. Každý večer před spaním jsem ho na ruce nanesla, během pár vteřin po něm nebylo vidu ani slechu a přesto si mé vysušené ruce rázem oddechly. Žádné stopy po mastnotě, žádné kožní negativní reakce – v klidu jsem se mohla zachumlat do peřin a klidně usnout.

Krém má ještě tu výhodu, že stačí jeho použití v opravdu malé míře, takže když jsem zjistila, že mi „dochází“ (skoro po 2 letech používání) s obavami jsem šla ho zakoupit do Lékárny. Paní magistra mi potěšila, nejen tím, že je ještě vyráběn, ale s nadšením v oku mi prozradila, že i ona ho používá a nemůže si jeho účinnost vynachválit.

Přesto, že jsem měla krém už tak říkajíc i doslovně v „kapse“, když jsem odcházela z Lékárny na ruce jsem si navlíkla teplé palčáky. Byla totiž zima, venku mrzlo až praštělo a já se rozhodla o své ruce pečovat se vším všudy.