Pedikůra na sucho

Pedikůra na sucho

Léto je v plném proudu a my se opravdu těšíme na dny, kdy budeme moci obléci rozevláté šatičky a k nim obout třeba pantoflíčky, hodné Popelky. Než však začneme nosit sandály, pantofle, žabky a další boty určené na bosé nohy, musíme se o nohy postarat. Ano, vážené dámy, návštěva pedikúry nás nemine.

V současné době je hitem v ošetření nohou tak zvaná pedikúra suchá, někdy se uvádí jako přístrojová či mediciální. Má řadu nesporných výhod. Jednak po takovém ošetření nejsou naše nohy rozmáčené a protože se provádí bez skalpelu, nehrozí při ní nebezpečí poranění kůže. Ošetření samo je jemná bezbolestná procedura, prováděná za použití brousících frézek. Na frézku se nasazují různé nástavce tak, aby vyhověly tvaru ošetřovaného místa a také počet otáček frézky je regulovatelný.

Pomocí frézky se dá kromě suché  a odumřelé kůže odstranit i případné kuří oko a šetrně ošetřit zarostlý či zbytnělý nehet. Zbaví nás i tak častého trápení, jakým jsou tvrdé paty s prasklinkami.

Kůže zůstane neporaněná, ale je přitom vláčná a další návštěva pedikérky nemusí být uskutečněna dříve než po šesti týdnech. Samozřejmě, že mezi odborným ošetřením se nohám musíme věnovat, ale stačí po koupeli použít zvláčňující krém. Vhodným je třeba bylinný krém s levandulí, který osvěží a desinfikuje nebo s mátou, která přispěje k pružnosti a elasticitě kůže.

Součástí suché pedikúry je rovněž péče o nehty a nehtová lůžka. Speciální nástavec je určen i pro takovou činnost a přerostlou kůžičku snadno odstraní a zatlačí. K přístroji příslušící odsávání ihned odstraňuje šupinky kůže a nehtů, které si samozřejmě necháme vyleštit a opilovat. Která z nás má ráda nehty nalakované, požádá i o tuto službu. Chceme-li být opravdu „in“, doporučuje se francouzská manikúra.

Posledním krokem v péči o naše chodidla může být parafínová lázeň. Ideální je v zimních měsících, protože vás dokonale prohřeje, ale dopřát si ji můžeme kdykoli. Třikrát ponoříme chodidla do horkého parafínu,a poté si dopřejeme zábal, který necháme působit. Nakonec pedikér sroluje vosk z našich nohou jako ponožky. Kůže po zábalu  je hebká a vláčná. V létě se před parafínem upřednostňuje kafr, neboť má naopak chladivé účinky.

Suchá pedikúra nemusí ale vždy vyhovovat a mnohdy je lepší provádět ošetření nohou mokrou cestou. Přesto však je přístrojové ošetření bez rizika poranění kůže doporučováno především osobám s cukrovkou, s poruchou krvetvorby a vysokým tlakem.