Péče o citlivé oční partie

Péče o citlivé oční partie

Jemná kůže kolem očí vyžaduje zvláštní péči, protože je slabší než kůže na zbytku obličeje, a je tak méně schopná zadržovat vodu. V této partii je také méně mazových žláz, což přispívá k potenciální dehydrataci. Pod pokožkou navíc nejsou ani tukové polštářky, které by ji chránily před poškozením. Výsledek je potom takový, že pleť kolem očí rychle ztrácí svoji pružnost a začínají se na ní jako první projevovat příznaky stárnutí. Kromě toho se mnoho žen potýká také s nevzhlednými tmavými kruhy nebo váčky.

Péče o oční partie začíná u volby vhodného ošetřujícího přípravku. Pleťové krémy nebo oleje jsou příliš těžké a mohly by ucpat slzné kanálky a způsobit opuchlost. Je nutné si proto zvolit speciální oční přípravek, který pleť nijak nepoškodí. V současnosti je možné vybírat z nepřeberného množství produktů. Pro mladou či mastnou pleť se hodí spíše gelové přípravky, které mají osvěžující účinky, jinak se doporučují lehké oční krémy a balzámy.

Při jejich aplikaci je dobré použít jen malé množství, abyste oční okolí příliš nezatížila. Doporučuje se pravidelná péče, velké množství přípravku aplikované příležitostně totiž nemá ten správný efekt. Nanášení by mělo být co nejšetrnější, přičemž nejlepší je použít prsteníček, protože je na ruce nejslabší a kůži nenatahuje. Dodržováním těchto jednoduchých zásad, docílíte pružnější pleti bez předčasných vrásek.

Jedním z nejběžnějších kosmetických problémů jsou opuchlé oči. Tento problém mohou vyřešit následující rady a doporučení. Při nanášení očního krému je dobré pleť jemně proklepat, aby se z ní odstranila nadbytečná tekutina. Krémy a jiné ošetřující přípravky nejlépe uchovávejte v lednici, protože chlad může opuchlost také zmírnit. Zkuste i přírodní lékárnu – pod oči si položte proužky brambory, jahody či okurky. Dobře se osvědčilo také ledově studené mléko, do kterého namočte vatový tamponek a ten si vždy do doby, než se ohřeje, přikládejte na oči. Toto ošetření zmírní opuchlost, a navíc rozjasní i oční bělma.

Vzhled naších očí můžeme v neposlední řadě podtrhnout i vhodným nalíčením. Jen nejjednodušší dotek řasenky dokáže oči opticky zvětšit, správná barva je zase dokáže okamžitě proměnit. Ať máte tvar a barvu očí jakékoliv, mohou vždy vypadat krásně. Jsou-li kruhy pod očima váš případ, je nutné jako první použít korektor. Vybírejte si krémový nebo tekutý, protože suché přípravky zvýrazní jemné linky kolem očí. K dalším krokům patří úprava obočí, které je po ideálním vytrhání dobré pročesat kartáčkem, a to nahoru a do stran. Oči se tak opticky ještě více rozevřou. Dále nanášíme oční stíny a v případě, že nejsme zvyklé na oční linky, obkreslíme jimi i oči. Tato metoda vypadá skvěle, protože vytváří velmi jemný a mlhavý efekt. Na závěr aplikujeme řasenku.

Péče o oči od Alciny