Peeling pro hladkou pokožku

Peeling pro hladkou pokožku

Toužíte-li po hladké a mladistvé pokožce, vyzkoušejte tělové peelingy a exfoliátory, které velmi snadno a rychle přinášejí kýžené výsledky. Účinkují tak, že z povrchu kůže odstraňují odumřelé buňky a pod nimi odkrývají buňky mladší a svěžejší. Kromě toho také stimulují krevní oběh v kožních tkáních a dodávají pokožce zdravý růžový nádech.

V dnešní době existuje mnoho způsobů na bázi peelingu, díky kterým můžete své tělo vyhladit. První možností je zakoupit si mycí krém nebo gel obsahující drobné drsné částečky. Na trhu je jich k dostání velké množství s nejrůznějším složení. Nejšetrnější jsou však přípravky s kulatými částečkami, jelikož kůži zbytečně nepoškrábou a nepodráždí. Aplikace peelingu je velmi jednoduchá. Stačí jej nanést na vlhkou pokožku, kůži lehce promasírovat a poté jej důkladně spláchnout.

Další možností je použít při koupeli místo houby sisálovou rukavici nebo lufu. Jejich použití je velmi snadné a především účinné. Zpočátku je dobré pokožku masírovat jen lehce, jelikož příliš silný tlak by ji mohl podráždit. Poté můžete trochu přitlačit, ale pouze v mezích toho, co je pro vás ještě příjemné a co už nikoliv. Po použití se rukavice nebo lufa musí dobře opláchnout a nechat osušit.

Užitečné jsou také různé kartáče. Nejlepší je používat je na suchou pokožku před koupáním nebo sprchováním, protože tak se obzvláště dobře uvolní odumřelé kožní buňky. Opět je nutné dávat pozor, abyste kůži nekartáčovala příliš silně a nerozedřela ji.

Hladké pokožky můžete dosáhnout také díky mořské soli. Jedná se o tradiční metodu používanou v lázeňství. Není nic jednoduššího než si sůl nabrat do dlaní, pokožku s ní šetrně promasírovat a poté ji důkladně opláchnout. Jemnějšího účinku dosáhnete smícháním mořské soli s olivovým olejem. Tato směs se nechá po dobu několika minut absorbovat do pokožky, aby se hrany soli rozpustily a následná masáž byla příjemnější.

Ať už si zvolíte jakoukoliv metodu, nejlepší je soustředit se na problémové partie, jako jsou horní části paží, stehna, hýždě, paty a lokty. Jemné partie, ke kterým patří břicho, vnitřní strany paží a stehen, přejíždějte velmi opatrně. Masáž vždy provádějte dlouhými tahy směrem k srdci. Mastnějším typům kůže prospěje exfoliace 2-3 týdně, zatímco ostatním typům postačí jednou za týden. Na závěr jedno doporučení – nikdy si neobrušujte poraněnou, vážně poškozenou nebo aknózní pokožku.

Aktivní peeling na stránkách A-cosmetics.cz