Permanentní make-up

Permanentní make-up

Permanentní make-up neboli mikropigmentace kůže je metoda, kdy Vám pod kůži vpichem vpraví barevné pigmenty. Toto líčení není trvalé, doba, po kterou Vám make-up vydrží je individuální, průměrně 1-3 let, ale u některých žen až 6 let. Zvýraznit si můžete nechat rty, obočí nebo oční linky. Je to velmi praktické pokud se nechcete denně líčit a odličovat nebo třeba pokud na to nemáte čas a ještě k tomu bude pohled do zrcadla příjemnější. Permanentním make-upem také můžete nechat vymodelovat určité partie svého obličeje nebo vyrovnat jeho asymetrii.

Permanentní make-up dělíme na:
1) zkrášlovací – ten se používá na obočí, oční linky, rty a znaménka krásy
2) lékařský – hlavně na jizvy a popáleniny

Permanentní make-up je vhodný pro každého, kdo chce podtrhnout své přirozené rysy. Nijak Vás neomezuje v použití klasických líčidel. Výhodou je také, že permanentní make-up mohou využít osoby, které mají alergii na líčidla nebo citlivou pleť, pokud nosíte brýle nebo kontaktní čočky. Budete vypadat přirozeně a svěže při sportu nebo ve vodě.
Nevhodný je permanentní make-up např. pro osoby užívající léky na snížení krvácivosti, užívající psychofarmaka, antibiotika nebo při silné cukrovce, epilepsii, srdečních chorobách, žloutence nebo pokud trpíte atopickým ekzémem. Před mikropigmentací byste měla být úplně zdravá. Zákrok rozhodně odložte, jestliže jste ve velkém stresovém napětí, den po návratu od moře, v období kojení nebo po flámu. V případě mikropigmentace rtů dávejte pozor na opary.

Aplikace je rozdělena do dvou fází. První aplikace trvá přibližně dvě hodiny. Aplikují Vám barevné pigmenty do Vámi zvoleného místa. Druhá fáze se nastává v rozmezí 3-5 týdnů, kdy se provede tzv. doplnění a jsou korigovány drobné nesrovnalosti.

Po zákroku se v místě vpichů vytvoří malé tmavé stroupky. Po odloupnutí se neděste, pigmentace se výrazně ztmaví, ale jde o normální průběh. Na konečný odstín si počkáte přibližně 14 dní a úplné zhojení nastane asi po měsíci. Po aplikaci pigmentu se mohou udělat otoky a lehké zarudnutí. V tomto případě chlaďte ledovým obkladem a danou partii nechte v klidu. Dále musíte po nějakou dobu po zákroku dodržovat určité zásady, jako nevystavovat obličej přímému slunci, nenavštěvovat solárium, bazén ani saunu. Mohly by Vám zůstat pigmentové skvrny nebo jizvy. Místo po aplikaci udržujte v suchu a čistotě. V žádném případě v době hojení nepoužívejte make-up ani pudr. Barva pigmentu by se mohla změnit.

Cena se většinou pohybuje v rozmezí 2-5 tisíc Kč. Aplikace není příliš bolestivá. Před zákrokem byste měla být seznámena s průběhem příštích dní. Odborníci doporučují vyzkoušet barevný odstín nejprve smyvatelnými líčidly a nechat si předkreslit výsledek. Raději si nechte nějaký čas na rozmyšlenou, než byste se trápila zkaženým make-upem po několik let. Vyberte si osvědčený salon, nejlépe na doporučení a nechte si ukázat fotografie již provedených zákroků.

Na závěr ještě permanentní prodloužení řas. Řasy si můžete nechat nabarvit nebo prodloužit. Umělé prodloužení řas odborníci neporučují. Trpí tím Vaše řasy a často se stává, že zákrok neunesou a začnou vypadávat.