Pleťová maska z kuchyně? Buďte krásná za pár kaček!

Pleťová maska z kuchyně? Buďte krásná za pár kaček!

Ano, je to tak! Ode dneška už nemusíte kupovat drahé masky z obchodu. Stejného účinku totiž dosáhnete téměř zadarmo díky ingrediencím, které máte určitě doma!

Kouzelná vajíčka

Je libo lifting? Na ten se výborně hodí právě vejce – vajíčko nanesete na obličej a krk, nehcte ho tam asi 20 minut a pak smyjte vlažnou vodou. Vejce vám stáhne póry a vyživí unavenou pleť.

Chcete mít krásné, hebké a lesklé vlasy? Zkuste vaječný bílek! Na vlasy ho naneste asi půl hodiny před šamponem. Pokud chcete mít vlasy navíc ještě krásně pevné, smíchejte vajíčko s dvěma lžičkami brandy a naneste před mytím vlasů.

Čaj na oči i vlasy

Asi víte, že pytlíky čaje namočené do vlažné vody mohou výborně posloužit jako obklad na unavené oči. Ty pak budou jasnější a neměly by se pod nimi tvořit nepěkné váčky.

Záři nejen vašim očím, ale i vlasům dodají povařené čajové lístky. Když si touhle „čajovou vodou“ po posledním umytí šamponem opláchnete vlasy, budou se doslova třpytit!

Med

Med je vynikající hydratační prostředek a bylo by škoda ho nevyužít! Můžete ho nanášet na pleť, kterou vyživí a dodá jí hebký vzhled. Máte- li suchou pleť, je dobré přidat do medu trochu šlehačky, pokud je vaše pleť naopak mastná pomůže zase našlehaný bílek. A když si ještě přidáte lžíci medu do koupele, navodíte si příjemný spánek.

Okurka

Plátek okurky jako obklad na oči je poměrně běžně užívaná domácí kosmetika. Okurka je totiž doslova zázračná! Čistí, vyhlazuje a má mírný stahující účinek. Nastrouhaná okurka s trochou mléka vaši pleť báječně osvěží a navíc má tonizující efekt. Máte-li mastnou pleť, zkuste si jednou za čas vyčistit vaši pokožku pro změnu plátky okurky.

Jogurt

Běžně používanou pomůckou je také jogurt. Obsahuje řadu enzymů a je to výtečný čistící prostředek. Pleťová maska z bílého jogurtu pomáhá uchovávat zdraví pleti a také pokožky hlavy. Jogurt se velice hodí pro mastnou a problematickou pleť.

Brambory

Ano, i obyčejné brambory vám mohou v lecčem pomoci! Například jejich šťáva je užitečná při hojení nejrůznějších kožních ekzémů. I pleť si můžete vyčistit plátky brambory, jejich obrovskou předností je propínací účinek a také se jim určitě podaří zmírnit otoky kolem očí po probdělé noci.

Ricinový olej

V neposlední řadě má i ricinový olej skoro zázračné účinky. Pomůže vyživit nejen vaši pleť, ale i vlasy, pokud si olej vetřete před spaním do pokožky a následující ráno ho smyjete.

Hlubšího účinku docílíte, když si olej vetřete do pokožky hlavy, kterou potom omotáte vyždímaným ručníkem namočeným do horké vody. A jestli chcete mít opravdu nádherné řasy, potom i tady vám pomůže ricinový olej! Po jeho nanesení vaše řasy krásně ztmavnou a zpevní se.

Tak co myslíte? Není škoda s některými ingrediencemi jenom vařit?