Příroda se o vaši pleť postará

Příroda se o vaši pleť postará

Ano, je to tak. Nejlepší pomoci se vám dostane jedině z přírody. To ovšem neznamená, že svou pokožku necháte na pospas! Hýčkejte své tělo kvalitními přírodními přípravky, které spolehlivě dokážou zatočit s mnoha kožními problémy!

Zelený čaj

Zelený čaj nemusíte jen pít. Například v Číně a Japonsku je využívaný jako pomoc při bolestech hlavy. Snižuje také pocity vyčerpanosti, a to jak fyzické, tak psychické.

Obsahuje spoustu vitamínů – velké množství vitamínu C, některé vitamíny skupiny B, ale také minerální a stopové prvky. Jestli chcete omladit a zpevnit pokožku, potom sáhněte právě po přípravcích s přídavkem zeleného čaje. Pomůže vám také při lepším a rychlejším hojení jizev a v neposlední řadě vás ochrání proti agresivnímu slunečnímu záření!

Tea Tree

Tea Tree je velmi oblíbenou přísadou do řady prostředků proti akné. Má totiž úžasné čistící vlastnosti. Pochází z Austrálie ze stromu Melaleuca alternifolia a pro své antiseptické účinky je populární již řadu let. Tato bezbarvá tekutina nemá žádné vedlejší účinky a kromě akné vás zbaví ještě popraskaných koutků, aftů nebo oparů.

Aloe Vera

Pokud se bavíme o přírodních přípravcích, nemůžeme nezmínit fenomenální aloe vera. Pro léčebné a kosmetické účely se používá hlavně gel a šťávy z dužnatých listů, které obsahují obrovské množství vitamínů, minerálů a enzymů. V Evropě se nejedná o žádnou novinku. Aloe se k nám dostala už v průběhu 16. století a od té doby úspěšně léčí například poštípání hmyzem, odřeniny, popáleniny, špatně se hojící rány, ale také ekzémy nebo třeba paradontózu. Dokáže zlikvidovat i většinu plísní, bakterií a virů.

Olivy

V kosmetice se můžete setkat hlavně s olivovým olejem, který dokáže zregenerovat kůži po opalování nebo ji naopak ochránit před mrazem. Stejně jako ostatní přírodní léčiva obsahuje spoustu vitamínů – hlavně vitamín A, E a D, potom samozřejmě minerály jako je hořčík či vápník. Proto dokáže velmi dobře vyživit nejen pokožku, ale i vlasy a nehty. Olivový olej neobsahuje žádná barviva ani konzervanty jako běžné kosmetické přípravky, a tak se nemusíte obávat alergických reakcí.

Výhodou kosmetických přípravků s obsahem těchto přírodních látek je, že jsou většinou vhodné i pro velmi citlivou pokožku.

Tak co? Svěříte se do rukou přírodě?