Přírodní biokosmetika

Přírodní biokosmetika

Pokožka je naším největším smyslovým orgánem a právem si zaslouží zvýšenou pozornost. Tvoří hranici mezi naším vnitřním světem a vším, co přichází z vnějšku. Jejím prostřednictvím dýcháme, vnímáme, cítíme, dotýkáme se. Všechny látky, které s pokožkou přijdou do styku, by k ní proto měly být šetrné a svým složením pokožce přizpůsobené.

K dosažení zdravé a současně krásné pleti je ideální biokosmetika. Biokosmetika obsahuje převážně přírodní suroviny a zakazuje nebo omezuje použití umělých barviv, syntetických a konzervačních látek.

Při výrobě biokosmetiky jsou dodržovány tyto zásady:

  • Výrobky musí obsahovat nejkvalitnější přírodní suroviny včetně surovin z ekologického zemědělství.
  • Nesmí obsahovat parafín, vazelínu nebo silikon.
  • Neobsahují syntetické, vonné, konzervační látky a barviva.
  • Neobsahují geneticky modifikové suroviny.
  • Výrobky nejsou testované na zvířatech.
  • Jsou zakázány chemické UV filtry.
  • Rostliny se sbírají šetrným způsobem kvůli zachování druhové rozmanitosti.
  • Odpady z výroby se likvidují ekologicky.

Proč biokosmetiku používat

Je přírodního původu. Vývoj a výroba veškerých výrobků ošetřující a dekorativní kosmetiky je řízena přísnými směrnicemi platnými pro kontrolovanou přírodní kosmetiku, Výrobky jsou testovány a certifikovány nezávislými instituty.

Je dobře snášena. Vedle požadavku opravdové přírodní kosmetiky je nejdůležitějším kritériem snášenlivost.  Faktem, že při výrobě a pěstování plodin pro biokosmetiku nejsou používány žádné chemické látky,  je zaručena vynikající snášenlivost bez alergických reakcí. Biokosmetika je velmi vhodná pro citlivou pokožku.

Je účinná.  Biokosmetika  sází na skutečnou přírodní kosmetiku v kombinaci s měřitelnými projevy účinků na pokožce. Například pro reparační účinky se používají rostlinné lipozomy a pro vnímatelně lepší hydrataci pak BIO kyselina hyaluronová.

Jak se ujistit, že se opravdu jedná o biokosmetiku

S rostoucí nabídkou různých kosmetických přípravků označovaných za přírodní se zákazníci stále hůře orientují ve výběru skutečně kvalitního přírodního výrobku. Proto byly zavedeny certifikáty jako je CKP-Certifikovaná přírodní kosmetika a CKP-bio, která je vyšším stupněm certifikace a zaručuje, že kromě požadavků certifikované přírodní kosmetiky obsahuje výrobek minimálně deset procent bio-surovin. Aby výrobce či dovozce mohl tyto certifikáty získat, musí například dodržet to, že výrobek neobsahuje zakázané suroviny a prostředky, jako například syntetické látky nebo ropné produkty.

Kde biokosmetiku nakoupit

Specializovaný web, který se zabývá především biokosmetikou je Natural Cosmetics, najedete zde značky - Lavera, Laveré, Dr. Hauschka, Saloos,  Adonis,  Atok,  Ayucare, Eco Cosmetics,  ESI,  Farfalla,  Fitne, Jásön, Kiss my face, Logona, Monoi, Organix South,  Sanoll,  Sante, Urtekram nebo Weleda.

Všechny výrobky přírodní kosmetiky pak můžete zakoupit v internetovém obchodě Biosféra.cz – www.biosfera.cz .