Probuďte se do krásy

Probuďte se do krásy

Taky se ráno cítíte celá pomačkaná? A taky vás to už nebaví? Tak s tím něco udělejte! Myslíte si, že noční krémy jsou na nic? Chyba lávky! Přes noc si vaše pleť také potřebuje odpočinout a regenerační krémy či séra jí udělají jenom dobře.

Pokud chcete, aby vaše pleť po ránu byla nejen odpočatá a svěží, ale také dokonale vypnutá, zkuste před aplikací nočního krému nanést ještě tenkou vrstvu liftingového krému. Ten stimuluje tvorbu kolagenových vláken a tudíž lepší propojení jednotlivých vrstev pleti.

Nic nezkazíte ani aplikací hydratačního krému, který vytvoří na vašem obličeji ochrannou vrstvu. Ochrání vás před plísněmi, bakteriemi a dalšími nezvanými spolunocležníky. Navíc tyto krémy zabraňují vypařování vody z pokožky, takže nehrozí její dehydratace.

Je toho spousta, co můžete udělat pro svou krásu. Máte problémy s mastnou pletí? Nezoufejte, před usnutím naneste na problematická místa přípravek s přídavkem kyseliny salicylové. Ta ztlumí nežádoucí činnost mazových žláz a zabrání vzniku nenáviděných pupínků. Jako vhodnou alternativu můžete použít výrobky obsahující tea tree nebo konopný olej. Oba mají velmi dobré dezinfekční vlastnosti a přirozenou cestou napomáhají regeneraci kožních buněk.

Co možná děláte špatně

Kvalitu vaší pokožky mohou ovlivnit i zdánlivé maličkosti. Záleží na tom, co jíte, jaké ložní prádlo používáte a vlastně i na tom, v jakém prostředí se celý den pohybujete. Všechno ale můžete ovlivnit svou péčí.

Jezte zdravě!

Pokožce, stejně jako celému tělu, dělají dobře vitamíny v podobě ovoce a zeleniny. Špatně vám neudělá ani rybí maso. Před spaním si dejte pozor na slané. V těle se zadržuje voda a to se ráno projeví hlavně otoky kolem očí!

Dodržujte pitný režim!

Před spaním byste měli vypít alespoň jednu sklenici vody! Jinak bude vaše pleť suchá a unavená. Když svému tělu dodáte dostatek tekutin, ráno budete mít pokožku krásně hladkou, pružnou a vypnutou.

Odličte se!

Nikdy, ale opravdu nikdy nechoďte spát namalovaná. Pleť během noci absorbuje naprosto vše, co je na ní naneseno. Pokud se neodlíčíte, pleť začne vstřebávat make-up a zanese se. A pak ráno v zrcadle uvidíte zase ty ošklivé pupínky…

Nepřehánějte to s krémy!

Jestli si myslíte, že čím víc nočního krému nanesete, tím více své pokožce pomůžete, pak se velice mýlíte! Pokožku „omastíte“ víc než je nutné a její póry se zase začnou zanášet. A jsme zpátky u nevzhledných černých teček a odporných pupínků! I tady platí, že méně je více. Vaší pleti bohatě stačí množství krému o velikosti hrášku!

Teď už nemusíte mít strach z probuzení!