Prokázáno! Kofein zastavuje vypadávání vlasů!

Prokázáno! Kofein zastavuje vypadávání vlasů!

Nedávno byly zveřejněny výsledky vědecké studie, které představují sice malý krok pro lidstvo, ale obrovský krok pro muže. Uznávané vědecké kapacity zjistily, že muži se již při pozorování svých řídnoucích vlasů nemusejí bezmocně poddávat osudu. Účinná látka kofein zajistí to, po čem lidstvo až doposud marně pátralo a co nám zůstávalo skryto i přes to, že jsem již schopni rozluštit genetický kód, dobýváme vesmír a ovládáme kybernetiku: pokud se začne s používáním přípravků s obsahem kofeinu včas a aplikují se pravidelně, zastaví se u mužů dědičně podmíněné vypadávání vlasů.

Lidské vlasy rostou v cyklech. Po růstové fázi, která trvá zhruba sedm let, následuje fáze klidu, během které vlas vypadává. Pak následuje další růstový cyklus a v ideálním případě se všechno opakuje čtrnáctkrát až do doby, kdy vlasový kořínek definitivně odumře. Vlasové kořínky – a to zejména u mužů s dědičnou dispozicí k vypadávání vlasů – vykazují přecitlivělost na hormon DHT, který vzniká z mužského hormonu testosteronu.

Ten sice zajistí, že mužům rostou vousy, ale na druhé straně odebírá vlasům energii, kterou potřebují k růstu. Důsledkem je to, že růstové fáze a životní cykly vlasového porostu jsou stále kratší – až se nakonec utvoří pleš. Rozsáhlé studie výzkomného oddělení značky Alpecin potvrdily příznivé účinky kofeinu i v praxi.úprava hlavy U početné skupiny testovaných osob, které používaly After Shampoo Liquid (Kofeinové tonikum) se speciálním kofeinovým kompexem účinných látek se ukázalo, že aktivita vlasových kořínků výrazně vzrostla a dokonce se podařilo zabránit zvýšenému vypadávání vlasů. Rozhodující je přitom začít produkt používat pokud možno co nejdříve a pravidelně. Zvenku se totiž bohužel nedá rozpoznat, ve které ze zhruba 14 růstových fází se náš vlas zrovna nachází – takže pouze ten, kdo začne včas s prevencí, má zaručený výsledek.

Jelikož je After Shampoo Liquid – Kofeinové tonikum – kompletně bez jakýchkoliv vedlejších účinků, je vhodný i pro muže, kterým riziko dědičného vypadávání vlasů nehrozí. Po nanesení zanechává tento přípravek na pokožce hlavy svěží a příjemný pocit. Pěsticí efekt přetrvává až po dobu 24 hodin, jedná se tedy o produkt pro kompletní péči o vlasy.

Názorný výpočet: Pokud se podaří udržet vlasové kořínky aktivní a růstovou fázi vlasů prodloužit, byť pouze o jeden rok, takže např. ze tří let na čtyři, znamená to, že si své vlasy uchováme o 14 let déle.