Pružnost suché pokožky

Pružnost suché pokožky

Hlavní složkou glycidů jsou jednoduché sacharidy. Glycidy jsou sacharidy, někdy se jim říká nepřesně cukry nebo chybně uhlovodany, nebo uhlohydráty. Jednoduché sacharidy patří mezi hlavní zdroje energie pro buňky. Snadno se vstřebávají a metabolizmus naší kůže ho nezbytně potřebuje.

Zpomalením metabolismu kůže dochází ke smíšené tvorbě lipidů (jsou to přírodní látky, jak rostlinného, tak i živočišného původu) a k pomalejší regeneraci. Pokožka se stává suchou.

Struktura kůže se narušuje a ztrácí pružnost. Jakmile máme suchou pokožku, pociťujeme nepříjemné pnutí. Pnutí bývá nejintenzivnější na nejvíce namáhaných místech, těmi jsou např. lokty, kolena a ruce. Začínají se nám tvořit praskliny a šupinky. Pokožka je silnější a hrubší.

Existují různá mléka na suchou pokožku. Používáním těchto mlék, nebo krémů můžeme docílit viditelně lepší pokožky. Vhodným krémem pro suchou pokožku je ten, který obsahuje rostlinné výtažky a bambucké máslo. Krémy pomáhají v tvorbě lipidů, jež jsou důležité pro hydrataci. Používáním těchto krémů se pokožka stane jemnou, pevnou a také zářivou.

Krémy podporují buněčný metabolizmus – což je přeměna látek a energií, reaktivují syntézu lipidů, a tím podporují regeneraci kožní struktury a navrací pokožce pružnost.

Složení obsahující olej macadamia a LHA bylo vytvořeno s ohledem na zklidňující účinky, regeneruje účinky a vyhlazení pokožky už po první aplikaci.... Olej macadamia je velmi vzácný ořechový olej, který pokožku ochraňuje a zanechává ji sametově vláčnou už po několika aplikacích.

Po 4 týdnech používání se zlepší 66 % hrubé kůže, 62 % prasklin a 45 % suché pokožky.

Tip na lepší pokožku na loktech:

Hlavně v létě je nepříjemné, když si vezmeme tričko s krátkým rukávem nebo tílko, a máme pokožku na loktech zčervenalou, zároveň i hrubou.

Tip, jak se této „hrůzné“ pokožky zbavit:

1. Rozpůlíme citron
2. Dužinou citronu přejíždíme po loktech
3. Ovocná kyselina uvolní odumřelé pleťové buňky
4. Pokožka na loktech bude krásně hladká