Pusa bez chybičky

Pusa bez chybičky

Také Vás občas trápí popraskané rty? Snad každá žena mi dá za pravdu, že tento problém je jeden z nejotravnějších, co se péče o zevnějšek týče. Je to způsobeno vysušením pokožky na rtech, vlivem čehož se tvoří nepříjemné šupinky a bolestivé praskliny.

Pokožka na rtech je velice citlivá na působení větru a slunečních paprsků, proto je dobré mít vždy po ruce nejlépe klasický jelení lůj.  Ten vašim rtům ihned dodá potřebnou hydrataci a zajistí pružnost pokožky. Mnoho lidí zapomíná na to, že i rty je třeba ochránit  před slunečním zářením. V dnešní době je na trhu mnoho přípravků určených právě tomuto účelu. Nemáte-li vhodný balzám zrovna po ruce, zkuste jako rychlou náhradu použít  třeba tenkou vrstvu opalovacího krému, jež vám vytvoří na ústech ochranný filtr a UV záření vám tak rty nevysuší.  

Pro dosažení svůdných rtů je však zapotřebí dodržovat ještě pár dalších zásad jejich péče.
Kožní buňky na celém těle neustále odumírají a tvoří se nové. Aby byla vaše ústa úžasně jemná, doporučuji dopřát jim čas od času peeling, který dokonale staré odumřelé buňky odstraní. Nemusíte nutně kupovat drahé přípravky. Stačí nanést na rty trochu cukru krystal a rty krouživými pohyby masírovat. Krystalické části pak působí jako jakýsi jemný kartáč, který spolehlivě odstraní odumřelou kůži.

Také na rtech se postupem času tvoří  vrásky, podobně jako je tomu v oblasti očí, čela, atd. Vhodnou péčí můžete svým rtům zajistit elasticitu a mladistvý vzhled co nejdéle. Vyzkoušejte si na pusu nanést vrtvu medu a nechejte působit 15 minut. Nejen, že je to velice příjemná a účelná maska, ale v konečném důsledku si taky pochutnáte.

Zdravé hladké rty jsou základem pro hezký vzhled make-upu jako je rtěnka, konturovací tužka anebo pouhý lesk. Ženy, které běžně používají rtěnku jsou nuceny neustále si rty dobarvovat a upravovat, obzváště v restauracích, kde se při každém doušku vody objeví na sklenici mastný obtisk. Experti mají pro tento problém tajný recept. Přitiskněte si jednu vrstvu papírového kapesníčku na ústa a přepudrujte je pomocí štětce sypkým pudrem. Výsledek je zaručen. Když už jste se rozhodla rty si výrazně nalíčit, dotáhněte svou snahu k dokonalosti a věnujte pozornost také okolí úst. Zapudrujte případné skvrnky či nedostatky v okolí a vaše rty budou zářit jako nikdy předtím. V současnosti je stále více trendy lehké líčení za pomoci lesku, který opticky zajistí, že vaše ústa budou vypadat větší, našpulenější a jednoduše vyniknou. Další výhodou bezbarvých přípravků na rty je snadná a rychlá manipulace a také se nemusíte obávat barevných skvrn na oblečení anebo třeba na límci vašeho partnera.