Řasy jako motýlí křídla

Řasy jako motýlí křídla

Která z nás by nesnila o hlubokém uhrančivém pohledu , o očích lemovaných hustými a dlouhými řasami, které při přivření výčet položí stíny na naše tváře? Příroda ale nemusí být vždycky takovému našemu přání nakloněna. Řasy se nám zdají být řidší a kratší, než bychom chtěly.

Rada je v takovém případě docela jednoduchá. Použijeme řasy umělé. V každém kosmetickém salonu vám řasy podle vašich představ nalepí a jejich aplikace netrvá déle než slabou půlhodinku.

Ozdobu našich očí si můžeme vybírat ze široké nabídky. Umělé řasy se dnes již vyrábějí v různých délkách, hustotách i barvách. Dokonce existují i jednotlivé brvy, které si můžeme nechat nasadit na naše vlastní. Umělé řasy vypadají opravdu k nerozeznání od řas pravých a při použití speciálního lepidla vydrží nalepené až tři týdny.

Jinou možností jsou řasy spojené v jakémsi pásku, které si každý večer při odličování z očí lehce sejmeme a oči odlíčíme obvyklým způsobem.

řasy a očiPokud chceme mít jistotu, že umělé řasy budou perfektně nasazené, pak je nejlepší, nechat jejich přilepení na odbornících. Aplikace lepidla, správné nasazení a uchycení řas není úplně jednoduchá záležitost, zvláště když tak činíme před zrcadlem a s jedním okem přimhouřeným. Kosmetička navíc lépe než my odhadne, jakou délku a hustotu řas použít, aby naše oči nevypadaly nepřirozeně.

V případě, že jsme blondýnky a naše řasy jsou od přírody světlé, je například nejlepší mít řasy v přibližně stejném barevném odstínu a chceme-li řasy tmavé, pak nezbude, než před nasazením umělých ty své nechat obarvit do tmavého odstínu také.

Nejsme-li právě zastánkyněmi umělých řas a přesto bychom chtěly svoje oči zvýraznit, pomůžeme si v takovém případě vhodným nalíčením. Budeme vždycky používat řasenku, kajalovou tužku nebo oční linky v jednotné barvě, aby efekt byl stejnorodý a vypadal přirozeně.

V místech, kde jsou řasy řídké a nebo nám zcela chybějí, namalujeme kajalovou tužkou nebo štětečkem namočeným v tekutých očních linkách drobné tečky, které zcela zakryjí absenci vlastních řas. Řasenku potom budeme nanášet ve dvou až třech vrstvách, čímž docílíme dojem hustších a delších řas.