Rty - střed pozornosti

Rty - střed pozornosti

Rty jsou většinou jedním z prvků, kterých si na druhém člověku všimneme jako první. S úsměvem nám bude člověk, se kterým komunikujeme více sympatičtější. Žádná část našeho těla není tak v pohybu jako rty. Navíc se po 25. roku života snižuje produkce kolagenu.

Kolagen je nejdůležitější bílkovina v lidském organismu. Nachází se i u ryb, rostliny však kolagen neobsahují. Pokud jde o kůži, úlohou kolagenu je udržení nejvyšší kvality struktury pokožky, nepřetržitá obnova kožních buněk, zabraňování její dehydrataci, minimalizace vzniku vrásek a také udržování pružnosti pokožky. Následky se nedostatkem kolagenu projevují ztrátou elasticity, projevují se první vrásky – ty pak ztěžují práci pro vytvoření dokonalého vykreslení kontury rtů či vytvoření perfektního make-upu.

Pro ošetření rtů se nabízí nový produkt značky ALCINA - Balzám na vrásky kolem rtů. Denní i noční kúra pro hladké a hebké rty obsahující kyselinu hyaluronovou – ta je našemu tělu vlastní. Její funkcí je vázat a přenášet vodu.

rty a lesk na rtyDalší obsaženou složkou je shea máslo - shea butter - vzniká z výtažků velikých hnědých ořechů vzácného afrického stromu Shea tree, máslovníku, rostoucího v oblasti Ghany, Mali, Burkiny Faso a Nigérie. Po sběru se ořechy opékají, rozbíjejí a vaří, až za několik hodin vznikne čistý extrakt bambuckého másla. Je to surovina produkovaná již po staletí, známá svými příznivými účinky na pokožku. Obsahuje vitamíny A, E a F.

Dalším produktem, který napomáhá zmírnění tvorby vrásek kolem rtů a očního okolí je Krém na oči a rty.

Speciální receptura chrání citlivé oční partie. Pěsticí složky zpomalují tvorbu vrásek a zlepšují elasticitu pleti. Nejvhodnější pro regeneraci přes noc, vhodný i jako maska. Ideální jako exkluzivní péče na velmi suché rty – suché vrásky. Dva v jednom – regenerační péče o oči a rty.