Skořicí (nejen) proti celulitidě

Skořicí (nejen) proti celulitidě

Skořice, která je ve skutečnosti sušenou kůrou statného tropického stromu skořicovníku, je ve světě známá především jako nepostradatelné koření s nezaměnitelnou vůní a chutí. Méně známé už je však její využití v léčitelství a v kosmetice, i přesto, že pro své blahodárné účinky na lidské zdraví a krásu byla využívána mnohem dříve než v oblasti kulinářské. Někteří ji dokonce nazývají magickou bylinou či nejuniverzálnějším lékem.

Účinky skořice na lidské zdraví jsou velice pozoruhodné. Pro své antimikrobiální a antibiotické vlastnosti byla již ve starověku využívána jako prostředek k léčbě ran, později jako lék při obtížích spojených s nachlazením. Obdivuhodné je ale především její působení na trávicí trakt, který zklidňuje, a úspěšně tak bojuje proti průjmům, nadýmání a nevolnosti. Výrazně podporuje chuť k jídlu a celkově zlepšuje zažívání. Zapomenout bychom neměli i na její účinky antioxidační, antidiabetické a v neposlední řadě afrodiziakální.

Nás ale zajímá především její využití kosmetické, které se zakládá na schopnostech skořice regenerovat tkáně, urychlovat metabolizmus buněk a látkovou výměnu. Díky těmto vlastnostem je proto neúprosným bojovníkem zejména s celulitidou. Jako nejúčinnější se osvědčily skořicové zábaly, které si můžete dopřát u odborníků v kosmetických salonech, ale i v rámci vaší domácí péče o tělo.

Skořicový zábal je kosmetická metoda, která byla vyvinuta v USA, a do střední Evropy se dostala zhruba před třiceti lety. Cílem je redukce tukových polštářků a celkové zlepšení vzhledu postižené kůže. Procedura se zpravidla skládá ze dvou fází. Tou první, přípravnou, je nanesení skořicového krému na místa zasažená celulitidou. Krém působí hřejivě a napomáhá odbourávat škodliviny. Druhou fází je bandáž, která se provádí za pomoci  speciální fólie. Ta vyvine tlak na lymfatické a krevní cévy, které začnou odvádět toxické látky z těla ven. Vylučování škodlivin bude efektivnější, vypijete-li v den procedury alespoň dva litry vody.

V domácích podmínkách je možné si buďto vyrobit směs na zábal z bílého jogurtu, olivového oleje a alespoň pěti lžic skořice, nebo si jednoduše speciální skořicový krém zakoupit v lékárně. Pak už jen stačí zabalit se například do potravinové fólie či mikrotenových sáčků a relaxovat.

Zábal by měl trvat alespoň hodinu a opakovat by se měl minimálně jednou týdně. Délka celé kúry se pohybuje okolo deseti procedur. Již po první proceduře však dochází ke znatelnému úbytku na objemu a jedná se až o několik centimetrů!