Správné nanášení make-upu

Správné nanášení make-upu

Pro nanášení make-upu určitě používejte speciální houbičku. Samozřejmě můžete pracovat také prsty, jejich bříška jsou pokaždé trošku mastná, a tak nikdy nemůžete make-up dokonale rozetřít. Na hřbet ruky si dejte malé množství make-upu, pak ho houbičkou přeneste na pokožku. Jestli máte krémový make-up, tak nejdříve použijte špachtličku, ze které ho potom nanesete už jen pomocí houbičky. Pokud raději používáte pudrový make-up, pak ho ale nanášejte přímo z pudřenky štětcem nebo polštářkem kousek po kousku a raději mírným vklepáváním.

Make-up se nanáší nejprve na čelo. Poté postupujte k vlasovým kořínkům a uším. Make-up použijte i na rty, rtěnka bude lépe držet. Houbičku nakonec obraťte a čistou stranou ještě jednou přejeďte nalíčení. Odstraníte tak přebytečný make-up a lépe vypracujete přechod ke krční partii. Svou houbičku udržujte hlavně čistou. Můžete ji také prát zároveň s prádlem. Čím tmavší make-up budete používat, tím starší budete vypadat! Takže si dávejte pozor, abyste se nelíčila příliš tmavým make-upem. Tmavý make-up totiž působí opticky méně výrazně, přesto je ale potřeba zacházet s ním velmi opatrně.

 

Pokud se během dne či večera zapotíte, váš make-up steče do nejhlubších míst pleti, zvláště do vrásek. Ty se potom zdají mnohem hlubší, než skutečně jsou. Velkou chybnou domněnkou je, že tmavý make-up pleť osvěžuje.
Obličej můžete oživovat růží, ta může pokožku rovnoměrně zvýraznit. Také nezapomeňte na to, že tmavý make-up ztrácí a zmenšuje efekt nalíčených očí.

Jak určit vhodný make-up?
- měl by odpovídat barvě vaší pleti
- důležitý je vhodný odstín v létě či na podzim (na léto volte odstín tmavší, na zimu světlejší)
- maximálně by měl být o jeden stupeň světlejší nebo tmavší
- tímto získáte výhodu, protože si nemusíte líčit krk a zabráníte tak i nepěkně hnědým límcům
- při nákupu si dejte pozor, abyste ho nejdříve otestovala na své ruce
- nikdy nenechte prodavačku, aby ho testovala na své ruce a podle toho jste si pak vybírala spolu s ní barvu make-upu
- pozor na narůžovělé či naoranžovělé nádechy make-upů
- pokud máte normální pleť, kupte si make-up s gelovou konzistencí
- jestli máte suchou pleť, vhodný pro vás bude make-up s hydratačním účinkem
- pro mastnou pleť je nejlepší volbou make-up bez obsahu olejů a make-upy, které přirozeně zmatňují pleť
- pro ženy s citlivou pletí je vhodným make-upem ten, který obsahuje živiny, hlavně ten, který obsahuje heřmánek, aloe vera či levanduli
- aby vám make-up vydržel i přes nepříznivé počasí, je dobré používat fixační sprej
- nezapomínejte používat podkladový krém, nejlépe hydratační

Makeupy Alcina, štětce Beauty Strokes