Štětce

Štětce

 

Investice do správných pomůcek na líčení může znamenat významný posun ve vašem zkrášlování. Hledejte pomůcky, které se dobře drží v ruce a dovolují přípravek dobře nanášet či případně roztírat. Nezapomeňte, že vlastníte ten nejlepší nástroj – konečky svých prstů, které dokáží krášlící přípravky dokonale rozetřít. K tomu, abyste se dostala do všech záhybů na tváři, ale potřebujete správné aplikátory. Vaše volba bude mít hodně co dělat s vaším oblíbeným stylem líčení. Pokud se líčíte komplikovaně, děláte si kontury a hodně stínujete víčka, upotřebíte množství různých štětečků. Pokud je vaše obvyklé líčení méně komplikované, budete potřebovat jen základní řadu.

Kupte si štětečky, které se dobře drží v ruce a mají pevně uchycený vlas. Váš kufřík s líčidly by měl obsahovat pět nebo šest kvalitních štětečků. Měl by tam být nejméně jeden štěteček pro nanesení očních stínů široký asi jeden a půl centimetru a druhý, o něco širší, pro roztírání jednoho odstínu do druhého.

Štěteček na rty je důležitý pro správné nanesení oblíbené rtěnky a vytvoření přesného obrysu rtů. Po aplikaci štětečkem vám rtěnka déle vydrží. Štěteček na tvářenku je základ: hledejte pevný štětec, jehož vlas má v průměru asi tři centimetry a je v horní části zakulacený. Ten zadrží největší množství tvářenky uprostřed vlasu a nezanechává přesně ohraničené okraje.

Kartáček na obočí s pevným vlasem upravuje výborně krátké chloupky obočí – ideální je i starý zubní kartáček. Štětec na pudr je nezbytný k aplikaci pudru. Nakonec musíme zmínit štěteček na oční linky, který by měl být krátký, pevný a plochý, vhodný k aplikaci prášku až k samotnému základu očních řas.

Většina štětců má vlas buď syntetický, nebo přírodní. Ačkoli moderní syntetické jsou docela vyhovující, nic nenahradí přirozené chlupy, které jsou zvlášť vhodné pro jemné a transparentní líčení. Mnozí profesionální vizážisté preferují sobolí chlupy. Takovéto štětce najdete ve specializovaných prodejnách kosmetiky.

Štětce si vyzkoušejte tak, že si jimi přejedete několikrát po hřbetu ruky, abyste se ujistila, že nepelichají.

Prověřte si, že vlas je řádně připevněný k násadce. Levnější štětce mají většinou méně bohatý vlas, který není příliš  dobře uchycený, takže nejsou vhodné k dlouhodobému používání.

Profesionální firmy nabízejí širokou škálu všech typů štětečků a štětců.

Nekupujte si příliš pevné nebo tvrdé štětce.

Nezapomeňte před nanesením tvářenky sklepnout přebytečný prášek do štětce. Nevtírejte tvářenku nebo pudr štětcem silně do tváří, nanášejte je krátkými lehkými doteky.

Štětec na pudr je většinou velký a bohatý, má dlouhé chlupy, aby se jím dala nanést rovnoměrná vrstva pudru. Vybrat si můžete jakoukoliv velikost, nejlepší jsou ale středně dlouhé štětce s polotvrdým vlasem. Pokud by byl vlas příliš měkký a poddajný, nešlo by z něj efektivně setřást přebytečný pudr.

Štětec na tvářenku je o něco menší než štětec na pudr, ale má podobný tvar. Hledejte pevný štětec s kopulovitým zakončením, který udrží líčidlo ve středu vlasu a nebude na lících vytvářet ohraničené okraje. Nejsou doporučovány štětce, které jsou přibaleny k tvářenkám – jsou často malé a jejich štětinky příliš tvrdé.

Štěteček na rty má malý kompaktní a mírně zploštělý aplikátor, který by měl úspěšně kopírovat konturu rtů a měl by se dostat i do koutků. Používá se k aplikaci rtěnky nebo lesku na rty, je velmi vhodný pro vrstvení barev a vytváření vlastních originálních kombinací nebo využití jinak nedobytných zbytků vaší oblíbené rtěnky.

Pěnovkový aplikátor se používá ke smíšení linky provedené tužkou a filmu z práškových očních stínů.

Konturovací štěteček je mírně zakřivený, používá se k vytvoření tmavších stínů, které se nanášejí na rozhraní pohyblivého a pevného horního víčka.

Profesionální kosmetické štětce naleznete na eshopu A-cosmetics