Suchá pleť

Suchá pleť

Jak poznáme suchou pleť?

Suchá pleť se vyznačuje především častým zarudnutím, svěděním či pálením a drobné šupinky pro jejich majitelky také nejsou nic nového. Suchá pleť je plusem v době puberty kdy největším problémem je akné, ovšem velkým minusem při stárnutí kůže. Na suché pokožce vznikají vrásky mnohem dříve. Proto je nutné o suchou pleť pečovat již v mladém věku a používat kvalitní kosmetiku speciálně určenou pro potřeby suché pleti, nejlépe přírodní.

To málo, co zmůže každá

Suchá pokožka je většinou geneticky daná. Ovšem existuje spoustu příčin, kterým se můžete vyhnout či naopak se je naučit praktikovat. Asi nejdůležitějším úkolem je zvýšit celkovou  hydrataci. A to ne jen vnějším způsobem pomocí krémů, ale i vnitřním za doprovodu pitného režimu. Dospělá osoba by měla denně vypít cca 3 litry tekutin. Díky neustálému přísunu tekutin, nejlépe čisté vody, bude pleť jemnější a hydratovaná. Během této kúry je také vhodné omezit příjem kofeinu a vyvarovat se kouření. Pleť, ale i celé tělo se tak očistí od škodlivin a odměnou vám bude zářivá a viditelně zdravější pokožka celého těla. Měli byste se proto také zamyslet nad svým jídelníčkem, zdali je v něm dostatek kvalitních tuků (ryby, ořechy, lisovaná semena).

Péčí ke kráse

Dalším krokem vstříc krásné pleti by mělo být správné čištění. Suchá pleť je také velice citlivá, proto byste měli volit kosmetické přípravky bez obsahu mýdla či alkoholu. Mýdlo pleť zbytečně vysušuje, proto je lépe zvolit jemnější přípravek speciálně určen pro suchou pokožku.
Při čištění byste měli dávat pozor na správný postup. Nejdříve pleť očistěte hydratačním pleťovým mlékem speciálně určeným pro potřeby suché pleti. Velmi vhodnou přísadou je bambucké máslo, kokosové mléko či aloe vera, která prospívá všem druhům pleti. Poté následuje tonizace. Ta má za úkol desinfikovat a uzavírat póry. Nakonec vše zakončete hydratačním krémem, určený na den či noc. Zvláštní pozornost byste měli věnovat právě nočním krémům, jelikož  zejména v noci pleť dokáže přijímat mnohem více živin, než za dne.
Přípravek, který by neměl chybět v žádné výbavě je peeling. Slouží k jemnému odstranění odumřelých buněk, díky kterým bude pleť okamžitě očištěna a o dost jemnější. Peeling  je vhodné používat 2x týdně.

Relaxací ke zdraví

Pleťová maska je velmi intenzivní jednorázová péče. Zvláště suchá pleť uvítá pravidelné ošetření tímto způsobem. Jednou či dvakrát týdně naneste vrstvu  pleťové masky, která pleť hydratuje do hloubky. Velmi prospěšná pro suchou pleť je právě okurka, která pleti dodá hydrataci i osvěží. Proto je pro teplé dny tou nejvhodnější. Vyhledávaná je také kombinace Milk and Honey. Mléko a med jsou vysoce kvalitní přísady, po kterých bude vaše pleť jemná, vláčná a změkčená. Nesmíme však opomenout masku s výtažky z Mrtvého moře. Tento produkt vyvážený až z Izraele prospívá každé pleti bez ohledu, jedná-li se o suchou či mastnou pleť. Krémy, masky nebo oleje z Mrtvého moře čistí, hydratují a detoxikují zároveň, proto jsou vysoce vyhledávané. Svou velkou účinností se mohou pyšnit i domácí masky.

Typy na domácí masky:  

Zjemňující maska

- 2 lžíce ušlehané šlehačky (ne ve spreji)
- 2 lžíce tekutého medu (nejlépe pampeliškový)

Všechno zamíchejte a naneste na čistý obličej, nechte 25 minut působit, poté smyjte. Pokožka tak bude hebká a vyživená.

Avokádová maska

- 2 lžíce rozmačkané avokádové dužiny¨
- 2 lžíce medu
- 1 vaječný žloutek

Smíchejte a naneste na obličej, nechte působit 15 minut, poté opláchněte teplou vodou.

Borůvková maska

- borůvky
- rozehřáté máslo
- jogurt
- a mouka (vše v poměrném zastoupení)

Borůvky rozmačkejte a se vším smíchejte. Naneste na obličej a nechte 10 – 15 minut působit. Vaše pleť tak bude viditelně prozářená.