Svůdné ruce

Mnoho lidí považuje krásně pěstěné ruce u mužů stejně jako u žen za velmi důležité, neboť ruce každého máme neustále na očích, a podle nich si také děláme o jejich majitelce nebo majiteli jistý úsudek. Kdo se uchází o zaměstnání a dostaví se k pracovnímu pohovoru se svým budoucím nadřízeným s rukama jako struhadlo, má asi minimální naději na úspěch. Či si snad myslíte opak? Ruce jsou hlavně neustále vystavené neustálým povětrnostním vlivům, zatěžujeme je vodou a čistícími prostředky, nepříznivě na ně působí slunce a chlad.

Pokožka, která je na vnitřní straně ruky stejně tenká a citlivá jako na obličeji, vyžaduje i stejnou péči. Na rukou se často objevují vrásky jako vůbec první na těle. Po umytí si natírejte ruce krémem s UV filtrem, je to opravdu bezpodmínečně nutné.

 

Každý týden jim dopřejte stejně jako nohám malou koupel s šetrným mycím přípravkem. Po vysušení froté ručníkem vtlačte zpět kůžičku kolem nehtů a někdy je ručníkem pěkně namasírujte. Rozhodně ale kůžičku nestříhejte! Jestliže je nepoddajná, změkčete ji vhodným přípravkem.

Pokud máte problémy, vetřete do nehtů a do lůžka olejíček na nehty a ruce důkladně natřete krémem na ruce nebo dětským mlékem. Potom nehty vyhlaďte lešticím polštářkem či lešticím pilníčkem. Bezbarvý lak nehty uhladí a dodá jim pěkný lesk. Barevný lak můžete, ale nemusíte použít. Nemusíte-li nějaký čas do společnosti, raději několik dní nehty nelakujte.

U lakování nehtů je důležité, abyste si nejdříve nalakovala nehty šetrným podkladem, a teprve pak naneste dvě vrstvy barevného laku. Nechte ho dobře zaschnout a přelakujte ještě jednou vrstvou bezbarvého laku.

Malé cvičení: ruce silou sevřete v pěst a rozevřete, prsty protahujte co nejvíc můžete. Volně kružte zápěstím doprava a doleva.

Abyste své ruce zjemnila, zahřejte mandlový olej (můžete ho koupit např. v lékárně) a smíchejte s čajovou lžičkou medu. V této směsi ruce pět minut „máčejte“. Potom olej důkladně vmasírujte do rukou i nehtů. Natáhněte si bavlněné rukavičky a nejlépe přes noc nechte působit.

Velmi moderní je v posledních letech tetování, i když se vůbec nedoporučuje. Každý by si totiž měl uvědomit, že je to nejen drahá záležitost, která pokožku poškodí, ale později už s tím nelze nic dělat. Ekologickou variantou je henna. Tři polévkové lžíce práškové henny smíchejte se šálkem černého čaje. Neneste třískou nebo párátkem. Nechte třicet minut působit, a pak lehkým poklepem přetřete citronovou vodou. Zbytky odrolte. Kresba vydrží až tři týdny, pokud ji nesmyjete mýdlem při sprchování.

Existuje několik druhů henny. Např.: Červený henna pudr zbarvuje kůži do červena a je vhodný hlavně jako svatební tetování, nebo pro tanečnice kathaku. Vhodný je hlavně pro osoby světlé pleti.

Hnědý henna pudr se užívá k aplikaci henny na ruce, nohy či tělo i moderní tetování.

Rostlinný henna pudr je nejčastěji využíván jako barva na vlasy. Jedná se o směs prášku a bylinek. Ideální je pro regeneraci vlasů.