Tekuté oční linky znovu v módě

Tekuté oční linky znovu v módě

Oči olemované barevnou linkou byly hitem 60. a 70. let minulého století. Potom se začaly upřednostňovat méně výrazné postupy líčení a dnes se trend pomalu zase k očním linkám vrací.

Chceme-li být „in“ a používat tento způsob líčení, pak budeme potřebovat v první řadě kvalitní oční linky, a to buď v peru (tam je aplikace snadnější), nebo v klasické formě nanášené tenkým štětečkem. Důležité je také zrcadlo a klidně může být zvětšovací a dobré osvětlení. Pro případ nouze si připravíme i tampónky k odlíčení nebo vatové tyčinky a odličovač očí.

Aplikace očních linek nám půjde snadněji v sedě a před stojacím zrcadlem. Hlavu lehce zakloníme, abychom dobře viděly na celé víčko. Lépe se nám tak podaří nakreslit nejenom opravdu tenounkou linku, ale i souvislou a bez mezer.

I když budeme mít tendenci zavírat oči, snažme se je nechat otevřené a nebo jenom lehce přivřené. V žádném případě oční víčko nedržme či nenatahujme, protože potom by výsledná linka byla zdeformovaná.

V případě, že se rozhodneme používat klasické oční linky nanášené štětečkem, odstraňme z něho přebytečnou barvu, ale s citem, aby nám zbylé linky vystačily na celou rovnoměrnou čáru. Linku nanášíme vždy těsně ke kořenům řas na horním víčku, nikoli na víčko, jen tak bude make-up vypadat přirozeně. Aby se nám při líčení netřásla ruka, podepřeme si ji o stůl a získáme tak větší jistotu. Začínat budeme vždy u vnitřního koutku oka a souvislým tahem namalujeme linku ke koutku vnějšímu. Snazší je rychlý a pevný tah nežli tah pomalý, který jakoby více kontrolujeme.

Jestliže se nám souvislá stejnoměrná linka ne a ne povést, existuje jednoduchý trik. Uděláme několik kratších linek, a to ve vnitřním koutku, uprostřed víčka a v koutku vnějším a tyto linky pak spojíme.

Oční linky budeme nanášet až přes stíny, ale ještě dříve, než použijeme řasenku. Protože oční linky jsou samy o sobě dost výrazné, zjemníme celkové líčení očí tím, že budeme používat oční stíny v jemných pastelových barvách.

A ještě je užitečné znát některá pravidla, která se k očním linkám vztahují. Tekuté linky nevypadají moc pěkně pokud máme ochablá oční víčka či pokleslé oční koutky. Tady je lepší zvolit jinou techniku líčení. Malé oči nikdy nelemujeme očními linkami celé, protože „orámované“ budou vypadat ještě menší.

Také oči, které leží příliš blízko u sebe potřebují zvláštní způsob líčení. Abychom je opticky oddálily, povedeme oční linku pouze asi od jedné třetiny víčka k vnějšímu koutku a potom ji vykreslíme i přes vnější koutek směrem ke spodním řasám.

A ještě několik slov o výběru barvy očních linek. Černá linka je klasika, ale může být někdy příliš výrazná, zvláště když nemáme velké oči, proto zauvažujme třeba o linkách hnědých, které jsou jemnější a sluší každému typu a věku. K modrým, modrozeleným a zeleným či šedým očím můžeme vyzkoušet třeba linky v modré barvě, které oči zdánlivě rozjasní.