Tipy pro rychlé upravení vlasů

Tipy pro rychlé upravení vlasů

O uspěchané době slyšíme snad každý den. Někdy si to ani neuvědomujeme, ale tento fakt je pravdivý. Však si vzpomeňte, jak často spěcháte do práce a nestihnete se upravit, tak jak by jste si to představovali. Neupravený účes nejen sníží Vaše sebevědomí, ale může také zkazit první dojem, kterým působíte na okolí. Pokud příště zase nebudete stíhat, zkuste si vzpomenou na tyto triky.

Úprava pomocí klipsů

Vytáhněte vlasy nahoru a sepněte je k hlavě klipsami pro úpravu účesů. Stačí jen pár pramínků. Poté celou úpravu přestříkejte lakem na vlasy a nechte tři minutky zaschnout. Klipsy následně vytáhněte a upravte vlasy dle své libosti. Celý účes tak získá nového objemu a hlavně kreativnosti. Rozcuchané vlasy nebudou vypadat neupraveně.

Elektrizující vlasy

Statická elektřina je známým nepřítelem našich vlasů. Je všude kolem nás, vzniká častým kartáčováním, fénováním, třením o oděvy atd. Jednoduchou pomocí proti této nepříjemnosti je koupě vosku na vlasy. Rozetřete jej pečlivě v dlaních a přejeďte po nezkrocených poletujících vlasech. Poté už jen upravte rukama, ne však kartáčem, problém by vznikl znovu.

Krátké, objemné vlasy

Velký objem je dnes moderní. Na úpravu krátkých vlasů existuje jednoduchý trik, jak dosáhnout bohatého účesu. Začneme důkladnou masáží kořínků, která nám je prokrví. Poté na vlasy nastříkáme menší množství laku, který jim dodá stabilitu. Na závěr celé procedury hlavu přestříkáme celou a znovu je promneme. Účes je teď objemný a už čeká jen na finální úpravu do požadovaného tvaru.

Konec unaveným vlasům

Během dne vlasy dostávají zabrat. Ranní upravování před zrcadlem často již v dopoledních hodinách ztrácí na své efektivnosti. Zplihlé vlasy v průběhu dne probudíte kartáčem. Zkuste je pročesávat všemi směry (i v protisměru) a uvidíte, že svěžest účesu se znovu dostaví. Rozcuchané, ale přitom načechrané vlasy poté jen upravíte, tak jak se Vám líbí. Přestříkejte lakem na vlasy a máte vyhráno.

Stabilita je základem

Jste jedna z těch žen, které se rády ráno osvěží sprchou a při té příležitosti si i namočí vlasy? Před úpravou účesu si rozhodně vlasy pořádně prosušte. Pokud si děláte objem pomocí kulatého kartáče, nejlepší radou je fénovat každý pramínek nejprve horkým vzduchem a posléze až studeným. Celkově je dobré vlasy sušit vzduchem teplým a poté chladným. Pokud totiž účes bude mít možnost vychladnout, tak poté lépe drží, tak jak chcete.