Triky při líčení tváří

Triky při líčení tváří

Všechno spočívá ve správném výběru barvy. Pokud je tvářenka příliš zřetelná, vybrala jste si špatné zabarvení. Tvářenka by měla dodat vaší tváři vitalitu a teplo, ale neměla by potlačit její přirozený tón. Hledejte odstín odpovídající zabarvení vaší pleti, když se přirozeně začervenáte. Většinou jsou to růžové nebo narůžovělé tóny. Vyzkoušejte si je na hřbetě ruky nebo na tvářích při přirozeném denním světle.

Světlá pleť by měla být ošetřena tvářenkou v jemném pastelovém odstínu bez přídavku hnědé barvy. Nejvhodnější je světle narůžovělá. Střední zabarvení pleti vyžaduje písčité a růžové tóny, pro rusovlásky se hodí broskvové a korálové. Olivová a nažloutlá pleť snáší nejlépe sytější růžovou barvu. Vyhněte se broskvové a bronzové a hledejte raději nahnědlé a měděné tóny. Černá a hodně tmavá pleť snáší nejlépe švestkový, fuchsiový a tmavě bronzový odstín nebo burgundskou červeň.

Máte-li popraskané žilky nebo zarudlé tváře, vyhněte se tvářence, která obsahuje červenou barvu. Hledejte spíš medové a žlutohnědé odstíny.

To, co vypadá nádherně na tvářích modelek, nemůžeme používat v běžném denním životě. Tvářenka jasně fuchsiové barvy ošetřená na povrchu ještě rozjasňovacím pudrem se možná hodí na stránky magazínu nebo ke speciální příležitosti. Hledejte jemnější odstíny růžové nebo broskvové, které mají přirozený efekt. Kromě toho se snadněji aplikují.

Rychlá pomoc: Vetřete do tváří trochu rtěnky.

Běžné chyby:
  • Příliš lesklá tvářenka vám může propůjčit popelavý až šedivý vzhled.
  • Pokud užíváte příliš jasné, tmavé nebo světlé tvářenky, pamatujte, že nikdy nesmí být příliš viditelné.
  • Špatné rozetření může na tváři vytvořit horizontální pruh.
  • Našedlé tóny mohou zanechat na pleti špinavý vzhled.
  • Modré a purpurové tóny mohou vyvolat zdání modřin.
  • Příliš mnoho barvy v obličeji = před aplikací oklepejte vlas štětečku nebo naneste na tváře průsvitný pudr

Omlazující péče

Přirozená barva pleti s přibývajícími léty slábne. Barva rtů je méně výrazná, zabarvení pleti už nepůsobí tak zdravě. Pokud je barva vaší tváře příliš pastelová nebo světlá, vypadáte bezvýrazně. Je třeba pečlivě nanést tvářenku živější barvy a na rty použít rtěnku ve stejném tónu.

Tvářenka je nejefektivnější část make-upu, zvlášť pro starší pleť, protože jí poskytuje oživení. Dokáže vytvořit dojem mládí i na vadnoucí pleti, zjemňuje vrásky, váčky a dodává pleti mladistvý lesk. Určitě vám může vizuálně snížit věk a dodá vám zdravějšího vzhledu.

Ale dnes nemůžete aplikovat tvářenku na stejné místo jako před deseti lety. Přirozené změny ve tvaru vyžadují posun nahoru. Kolem pětatřiceti let můžeme mít tvářenku přímo na lícních kostech. Když se začne projevovat věk, ztrácíme měkkou tkáň a pod lícními kostmi se tvoří přirozená prohlubeň. V této situaci je moudřejší použít tvářenku uprostřed tváří, čímž získáme měkčí vzhled.

Pro ženy se suchou pletí a pro ženy po třicítce je vhodnější krémová nebo gelová tvářenka. Protože vytváří měkčí, jemnější a průsvitnější dojem a neusazuje se v záhybech a na vráskách jako pudrový typ. Konečky prstů naneste na střed tváří několik teček krému nebo gelu, vklepejte a do ztracena rozetřete. Roztírejte, dokud nezískáte přirozený zdravý lesk.