Týden citlivé pleti

V současnosti si více než dvě třetiny žen v Evropě stěžují na citlivou pokožku, která se velmi snadno podráždí. Ještě v roce 1980 to bylo jen okolo 30 %. Důvodem jsou nejen měnící se klimatické podmínky, životní prostředí, stres a další faktory, ale také skutečnost, že dnes ženy věnují své pletí větší pozornost.

V týdnu od 12. do 17. května letošního roku bude v 250 vybraných lékárnách po celé České republice probíhat TÝDEN CITLIVÉ PLETI. Cílem této osvětové poradenské akce je vysvětlit a poradit zájemcům, že neexistuje pouze jeden typ citlivé pleti, ale celá řada. Jádrem odborného poradenství je soubor jednoduchých otázek SensiTest, které pokládá odborně vyškolený lékárník. Za tímto patentovaným testem se skrývají výsledky 10-ti letého vědeckého výzkumu včetně metody tzv. patentovaného algoritmu  (ADPS), vycházející z výsledků vyšetření více než 6000 osob z celého světa a realizovaného ve spolupráci s šesti sty dermatology.

Na základě výsledků SensiTestu pak na místě pomůže lékárník klientovi s výběrem adaptované péče vhodné pro jeho pleť i s dalším poradenstvím ohledně pravidel správné péče o citlivou pleť  a předá dárek s adaptovanou péčí a kuponem na slevu.

Patentovaná diagnostika citlivé pleti 

Neexistuje jen jeden typ citlivé pleti, ale různé profily citlivé pleti.

Sensitest je objektivní diagnostická metoda, která umožňuje určit kompletní
profil citlivé pleti. 20 klinických otázek, které postihují 2 kritéria, intenzitu a původ kožní reaktivity.
Na základě sběru dat, které budou později publikovány, se dozvíme více o profilu a typu českých žen.

Tisková zpráva:
ParnaS, Eva Riegerová, tel. +420 602 200 029, email: parnas.film@atlas.cz