Účesy podle hvězd

Účesy podle hvězd

Na tvaru účesu, délce a barvě vlasů závisí, jaké rysy svého charakteru prezentujeme světu. A tak dříve než změníme image, věnujme pozornost nejen doporučením stylisty, ale také postavení hvězd.

Opačný proces – dorůstání vlasů – je podstatně zdlouhavější, protože se nachází pod vlivem mírné ženské planety Venuše a Měsíce. Dlouhé vlasy vždy náš vzhled změkčují, podporují harmonii v osobním životě, duševní rovnováhu a přizpůsobení kolektivu. Avšak profesionální kariéru neočekávejte – klidná práce nepřináší velkolepé úspěchy. Barva vaší kštice do určité míry symbolizuje vaši povahu, zvýrazňuje a aktivizuje ty či ony rysy charakteru. Zářivé blond vlasy, barva Slunce, přitahuje pozornost a také násobí tvůrčí potenciál, přitom však probouzí egoismus. Platinové blondýnky obdařuje Měsíc citlivostí a mateřskými schopnostmi. Tmavě plavé vlasy signalizují úspěch v obchodování. Rezavé či červenokaštanové vlasy vám přidávají na ráznosti, ale i na konfliktnosti. Ženy s tmavě kaštanovými vlasy jsou dcerami Jupitera a mají větší finanční požadavky než ostatní, ale přitom jsou obdařeni oduševnělostí.

Havraní vlasy jsou symbolem vášnivosti, atraktivity a ženy s těmito vlasy mají sklony k bezdůvodnému smutku. Do těch nejneočekávanějších odstínu zbarvuje vlasy Uran, který vám s intenzivní červenou, zelenou a fialovou na vlasech může připravit spoustu nadmíru vzrušujících zážitků. Účesy podle znamení:

Beran – Hodí se k vám tupý sestřih s délkou vlasů po bradu. Dynamičnost a nevyčerpatelnost vaší energie nejlépe vyjádří krátký pánský sestřih. Pro barvené vlasy jsou nejlepší odstíny zářivě blond nebo rubínový.

Lev – Nejvíce se k vám hodí rovný střih. Pak si vlasy natočte na hodně velké natáčky a upravte je přes kulatý kartáč do bohatého účesu. Vlasy zvedněte nad spánky a sčešte dozadu, to dodá královský šmrnc.

Střelec – Nechte si vlasy stupňovitě sestříhat v týle. Vysoušejte si je lehce načechrané, protože tak dosáhnete jejich maximálního objemu.

Býk – Vaše dobré vlastnosti zdůrazňují účes odhalující šíji nebo mikádo s nestejnou délkou vlasů, které mají být po stranách delší a vzadu o něco kratší. Pokud uvažujete o přelivu, zvolte kaštanový nebo měděný odstín.

Panna – Stejně jako mnoho činorodých lidí i vy milujete prostý, ale pečlivě upravený účes. Vhodné je lehké zesvětlení vlasů, s použitím teplých, zlatavých a přirozených odstínů. Vyhněte se rezavé. Účes musí být co nejjednodušší.

Kozoroh – Upravujte si vlasy podle natáček a konečky vlasů si vždy vytáčejte nahoru.

Blíženci – Sluší vám trvalá a zvlněné vlasy si můžete stupňovitě sestříhat – dodáte tím jemnosti.

Váhy – Nechte si udělat stupňovitý sestřih v délce po ušní lalůčky. Využívejte různobarevného melíru, kontrastu tmavých vlasů od kořínků. Dodejte vlasům odstín do růžova.

Vodnář – Extravagantní barva do červena nebo domodra – to je váš styl! Přírodní světlé nebo odbarvené vlasy budou vypadat silnější, když po umytí použijete mírné tužidlo.

Rak – Pro toto znamení se velice hodí stupňovitě sestříhané mikádo. Lesk vašich vlasů zvýrazní smývatelná barva, a to nejlépe černá, modravá či stříbřitá.

Štír – Vaše vlasy budou vypadat bohatší, když si je dáte sestříhat do mikáda pod uši. Účes závisí na náladě…

Ryby – Nejvíc se k vám hodí pečlivý hladký účes. Noste polodlouhé vlasy. Světlým vlasům dodáte na zajímavosti tím, že kořínky obarvíte na tmavší odstín. Jestli máte tmavé vlasy, nechte si udělat tenké světlé melíry.