Umělé nehty

Umělé nehty

Z vlastní zkušenosti vím, že když máte měkké nehty, nemůže je mít dlouhé, protože se hned zlámou. Jediným možným řešením jsou tedy nehty umělé. Když jsem si poprvé před lety nechala udělat umělé nehty, měla jsem akrylové. S těmi jsem vůbec nebyla spokojená. Vypadaly moc nepřirozeně a k mé hrůze se taky lámaly. Tenkrát jsem nešla ani na doplnění, protože jsem se jich už chtěla zbavit. Vypadaly tak příšerně, že jsem si je musela sama strhat. Moje nehty byly jako dřív, krátké a měkké. Tak moc jsem si přála dlouhé nehty, že jsem hledala jiné možné řešení. Zjistila jsem, že se dělají i nehty gelové, a že vypadají mnohem přirozeněji. Objednala jsem se k jiné manikérce, která mi udělala gelové nehty, se kterými jsem byla velmi spokojená. Proto všem ženám, které si chtějí dát vymodelovat umělé nehty doporučuji gelové. Nejen, že vypadají hezky, ale také se tolik nelámou a většinou jsou levnější než ty akrylové.

Když přijdete k manikérce s tím, že chcete vymodelovat gelové nehty, měla byste je mít krátce zastřižené a odlakované (v případě, že jste to neudělala, manikérka to udělá taky). Pak přijde dezinfekce a nalepení umělého nehtu. Nalepený nehet je hodně dlouhý, ale nelekejte se, nehet lze zkrátit do požadované délky. Můžete mít i krátké gelové nehty, i když podle mého názoru je to škoda, když si je necháte úplně krátké. Když jste zvolila délku v jaké nehty budou, začne se pilovat. Na výběr máte i z různých tvarů. Špičaté, kulaté nebo hranaté? Poté se na nehty nanese gel, který se musí nechat zatvrdit 2 minuty v UV lampě. Některé manikérky vám dají na výběr ze dvou variant. Protože se nanášejí dvě vrstvy gelu, můžete si vybrat, jestli chcete nehty nalakovat na první vrstvu gelu a ještě lak překrýt tou druhou vrstvou, nebo lak dát až na druhou vrstvu. Při té první variantě můžete nehty odlakovávat a lakovat a nic se vám s tím lakem nestane, protože je chráněný právě tou druhou vrstvou gelu. Druhá varianta má v tomto ohledu nevýhodu, protože lak lze odlakovat (aspoň pro mě je to nevýhoda). Každopádně i druhá vrstva gelu musí pod UV lampu. Teď už jen lak v případě, že se rozhodnete pro druhou variantu a je hotovo. Už jen musí uschnout lak.

Asi po dvou až čtyřech týdnech si zajděte na doplnění, protože vaše nehty stále rostou a budou vidět odrosty. Manikérka vám vaše nehty i zapiluje, aby byly ve stejné délce, jako když jste je měla minule čerstvě udělané. Můžete si vybrat jiný lak, než minule. Je to jen na vás, jak laky budete střídat, jestli podle barvy oblečení, brýlí nebo módních trendů. Variant je mnoho. Velmi oblíbená je francouzská manikúra. Většinou se dělá bílá, ale dnes i barevná. Opravdu záleží jen na vaší fantazii.

Myslím, že to není náročné a výsledek stojí zato. Modeláž trvá okolo jedné hodiny. Ceny jsou různé, podle toho, kde si nehty necháte vymodelovat, přibližně od 500,- za modeláž a od 200,- za doplnění.

Existuje i možnost, že máte své nehty hezké a chcete je pouze zpevnit. V tomto případě vám manikérka nanese na vaše nehty pouze gel.

Takže pokud chcete mít krásné a dlouhé nehty jděte do toho. A pokud vás to svádí ke kousání nehtů, tyhle zaručeně neukousnete.